Експрезидент Сполучених Штатів, перший американський президент, який дожив до 100 років, Джиммі Картер достроково проголосував на виборах президента США. Він проголосував за кандидатку від Демократичної партії Камалу Гарріс.

Наразі 39-й президент США перебуває в хоспісі у себе на батьківщіні, у місті Плейнс, Джорджія. Проте, як повідомляє The New York Times, онук експрезидента Джейсон Картер особисто доставив бюлетень дідуся до виборчої комісії штату.

У Джорджії дострокове голосування розпочалось 7 жовтня. Представники виборчої комісії сказали, що вони не впевнені, що пан Картер “проголосував самостійно”, проте його бюлетень прийняли. Як зазначили у виборчій комісії, у Джорджії експрезидент вважається “поважним та сумлінним виборцем”, який не пропустив ще жодні вибори.

Але останні 10 років він голосував виключно поштою.

1 жовтня у США Картера офіційно визнали найстарішим експрезидентом. Та за словами родини Картерів, колишній президент намагався не згадувати за свій вік. Натомість він прагнув “якомога скоріше проголосувати за віце-президента Камалу Гарріс”.

Джеймс Ерл “Джиммі” Картер досі живе в Плейнсі на південному заході Джорджії, де народився 1 жовтня 1924 року. 39-й президент Сполучених Штатів (з 1977 до 1981 рок), він є лауреатом Нобелівської премії миру 2002 року.

Джиммі Картер закінчив Технологічний інститут Джорджії й Військово-морську академію, протягом семи років служив офіцером-підводником на Тихоокеанському і Атлантичному флотах ВМС США. У армії йому обіцяли генеральске майбутнє. Але Джеймс Картер обрав кар’єру політика, а не військового.

Президентство Картера було означене покращенням системи соціального захисту США. На міжнародній арені його заслугою вважається укладання Кемп-Девідської угоди між Ізраїлем та Єгиптом, та угоди про використання Панамського каналу.

Під час каденції Картера відбулася так звана “ісламська революція” в Ірані; і аятола Хомейні оголосив США “Великим сатаною”.

Вже після президентства Картер багато подорожував для проведення мирних переговорів, моніторингу виборів, а також просування попередження та ліквідації захворювань у країнах третього світу. Він отримав Нобелівську премію миру саме за свою гуманітарну діяльність.

Як повідомляв OBOZ.UA, за останні місяці найбагатші люди США вклали колосальні суми у політичні групи на підтримку кандидатури республіканця Дональда Трампа на виборах президента США. Пожертви лише чотирьох мільярдерів майже сягнули чверть мільярда доларів.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *