Єврокомісія розглядає можливість дозволити Euroclear використати частину заморожених російських активів (192 млрд євро) для забезпечення кредиту Україні на 45 млрд євро. Таке рішення може допомогти покрити юридичні витрати й знизити фінансове навантаження на ЄС, але вимагає схвалення всіх 27 країн-членів.

Про це пише Politico. Euroclear, яка зберігає значні обсяги російських активів, зараз стикається з численними позовами в російських судах.

За даними Euroclear, судові процеси зосереджені на оскарженні утримання російських активів та вимогах компенсації. Хоча російські суди не мають повноважень зобов’язати передати ці активи позивачам, вони все ж можуть чинити тиск на активи, які зберігаються в російських фінансових установах. Це змушує Euroclear резервувати частину надприбутків (близько 10%) для покриття юридичних витрат, пов’язаних із потенційними збитками.

Наразі обсяг заморожених активів, що перебувають під управлінням Euroclear, оцінюється приблизно в 192 мільярди євро. Ідея використання цих активів у поточній ситуації має як прихильників, так і критиків. З одного боку, це зменшило б навантаження на грошові потоки Єврокомісії, оскільки юридичні витрати покривалися б безпосередньо з російських активів. З іншого боку, такий крок може створити юридичні та репутаційні ризики для європейських фінансових установ.

Західні фінансові інститути, включно з Європейським центральним банком, уже висловили занепокоєння тим, що передача права власності на російські активи може послабити позиції єврозони як надійного фінансового центру. Ризик порушення міжнародного права також викликає тривогу в Єврокомісії, оскільки це може підірвати довіру інвесторів до євро як міжнародної резервної валюти. Така стратегія, на думку експертів, може призвести до додаткових судових позовів та погіршити позиції ЄС у відносинах з іншими державами, які займають нейтральну позицію у конфлікті.

Єврокомісія не зможе ухвалити рішення без одностайної підтримки 27 країн ЄС. Хоча питання є актуальним, певні країни, як-от Угорщина, можуть блокувати пропозицію, як і низку інших санкційних заходів, що обговорюють у межах перегляду санкційної політики ЄС. За даними представників Єврокомісії, це питання буде офіційно винесене на обговорення в рамках цього процесу.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, результати президентських виборів у США можуть дати Україні ослаблення міжнародної підтримки. Республіканець Дональд Трамп уже заявив про намір змусити Україну піти на врегулювання у війні з Росією, але навіть у разі перемоги демократки Камали Гарріс їй теж буде непросто домогтися схвалення значної фінансової підтримки в Конгресі.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *