Офіційно допомогу від уряду в цій країні отримують 720 тисяч громадян України, з яких близько 500 тисяч є працездатними, але не працюючими. Знайти роботу їм не допомогла і федеральна “турбопрограма” з працевлаштування – вакансії після інтеграційних курсів отримує менше половини біженців, а знаходить роботу кожен сотий із них.

Про це повідомили в Федеральному контрольно-ревізійному управлінні Німеччини (BRH). Журналісти наголошують, що у ФРН продовжує збільшуватись кількість українських одержувачів допомоги – якщо у листопаді 2022 року їм платили 445 млн євро, то тепер ця сума зросла до 539 млн євро.

У BRH стверджують, що це може говорити про провал “турбопрограми” з працевлаштування, ініційовану міністром праці та соціальних питань. Це пояснюють такими причинами:

  • Тривале очікування інтеграційних курсів. Українцям часто припадає кілька місяців, поки до них дійде черга для вступу на інтеграційні курси.
  • Відмова від інтеграційних курсів. Багато біженців кидають інтеграційні курси, посилаючись на проблеми зі здоров’ям, але не завжди підтверджуючи це медичними довідками.
  • Недостатня щільність контактів. Замість того, щоб підтримувати контакти між центром зайнятості та безробітними кожні шість тижнів, після інтеграційних курсів контакти відбуваються в середньому раз на шість місяців.

Але навіть проходження інтеграційних курсів не гарантує працевлаштування: торік такі пропозиції від центрів зайнятості отримали лише 20% тих, хто закінчив заняття, але ніхто з них роботу так і не отримав. У 2024 році кількість пропозицій зросла до 40%, але працевлаштувалися менше ніж 1% шукачів.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що станом на липень 2024 року 266 тис. українських біженців знайшли роботу в Німеччині, але лише 213 тис. з них мають стабільну зайнятість із соціальними відрахуваннями. Хоча це значний прогрес, багато українців залишаються на неповній зайнятості чи низькооплачуваних позиціях.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *