Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський ухвалив рішення щодо посилення медичних служб в зоні бойових дій за рахунок персоналу із закладів охорони здоровʼя. Проте це не означає, що військових медиків переводять у піхоту – вони продовжать працювати за своїм безпосереднім фахом.

Про це в коментарі “Радіо Свобода” розповів речник Генерального штабу ЗСУ Дмитро Лиховій. Для посилення медичних служб буде задіяний персонал госпіталів Медичних сил Збройних сил України.

“Хочу зробити важливе уточнення – медики будуть задіяні лише на медичних посадах, при тому, що у Медичних силах є й інші військовослужбовці не лише медичного профілю. Медики ж будуть виконувати обовʼязки у стабілізаційних пунктах бригад”, – зазначив Лиховій.

Медики працюватимуть на ротаційній основі, тобто їх відправлятимуть у відрядження. “Це загальноприйнята практика, коли відбуваються ротації різних структур оборони України між фронтом і тилом”, – пояснив речник.

Посилення стабпунктів фахівцями-медиками відбувається за запитом командирів бойових частин. Основне завдання медиків – оперативна стабілізація поранених на місці. Це дуже важливо, адже чим швидше поранений військовослужбовець отримає фахову медичну допомогу, тим більші його шанси на виживання.

“Ще раз наголошу: військових медиків не переводять у піхоту, як дехто інтерпретує. Військові медики і далі працюватимуть за своїм безпосереднім фахом, але у відрядженні на лінії фронту і потім повернуться на своє основне місце служби”, – заявив Лиховій.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що Генштаб розпорядився перевести п’яту частину медиків зі шпиталів у піхотні бригади Збройних сил України, що, на її думку, призведе до колапсу у системі військової медицини. Їй відповіли у Генштабі, також висловилися й медики бойових бригад.

– Українська захисниця-доброволиця, пресофіцерка 47-ї ОМБр Анастасія Блищик різко відповіла на заяви Безуглої, яка звинуватила військове командування в переведенні медиків з тилу на передову. Військовослужбовиця розповіла, що лікарі на фронті перевантажені, а цивільні медики оформлюють “інвалідність”, щоб ухилитися від мобілізації.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *