В Україні тимчасово призупинили прийом заявок на гранти, сади та теплиці через вичерпання коштів. Поточні погоджені проєкти фінансуватимуться у повному обсязі, а нові заявки прийматимуть лише після появи додаткового фінансування.

Про це повідомляє Мінагрополітики. Причина – вичерпання коштів, передбачених у державному бюджеті на цю цільову підтримку у межах програми єРобота.

“Наразі кошти, які були передбачені в державному бюджеті на гранти на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства й тепличного господарства, вичерпалися”, – зазначили в повідомленні пресслужби. Це рішення зачіпає дві ключові категорії програми єРобота:

  • грант на сад;
  • грант на теплицю.

Відповідно до постанови Кабміну №469, прийом заяв на ці категорії тимчасово припиняється, поки не буде забезпечено нове фінансування. Про відновлення прийому заявок обіцяють повідомити окремо на офіційній сторінці міністерства.

У Міністерстві запевнили, що всі гранти, рішення про надання яких було ухвалено у 2025 році, будуть профінансовані повністю до кінця року. Тобто ті, хто вже отримав погодження – можуть не хвилюватися. Інтерес до урядової програми виявився надзвичайно високим. З моменту запуску програми з 1 липня 2022 року, за офіційними даними:

  • виплачено 1,35 млрд грн допомоги 268 агровиробникам;
  • у 2025 році гранти на суму 167,7 млн грн отримали 38 господарств.

Програма передбачала до 70% вартості проєкту, але не більше 10 млн гривень на одного отримувача. У 2024-2025 роках фінансування відбувалося за рахунок підтримки Світового банку в рамках “Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.

Це дало змогу реалізувати десятки нових проєктів в умовах війни та економічної нестабільності. Питання про додаткове фінансування для програми вже розглядається. Проте наразі аграрії, які планували подати заявки, змушені чекати або шукати альтернативні джерела підтримки.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, родини зниклих безвісти й полонених військовослужбовців вже майже три місяці не отримують виплат від держави. Це пов’язано із затвердженням нової схеми нарахувань, що змінила порядок розподілу грошового забезпечення. 

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *