
Угода щодо спільного видобутку корисних копалин, яку Україна та США уклали 1 травня, показує, наскільки президент Дональд Трамп зацікавлений у мирі в українській державі. Вона принесе велику користь Америці та передбачає відбудову, економічний успіх та вільне й суверенне майбутнє для України.
Про це в четвер, 1 травня, заявила речниця Білого дому Керолайн Левітт на ранковому брифінгу. “Минулої ночі ми вкотре переконалися, що президент Трамп є нашим головним укладачем угод. Ми досягли історичної угоди про створення Інвестиційного фонду реконструкції України”, – сказала вона.
За словами Левітт, це перше у своєму роді економічне партнерство відбудови та економічного успіху України, “яке реалізують США”.
“Від цього Сполучені Штати отримають велику користь. Це партнерство символізує економічну зацікавленість США в забезпеченні вільного та суверенного майбутнього для України”, – заявила речниця.
Левітт додала, що вказане партнерство створює фонд, який отримуватиме 50% роялті, ліцензійних зборів та інших подібних платежів від проєктів з природних ресурсів в Україні.
“Президент Трамп із самого початку чітко заявив, що хоче, щоб убивства в цій жорстокій війні припинилися. Ця угода показує, наскільки президент зацікавлений у забезпеченні справді міцного миру”, – резюмувала речниця.
Як повідомляв OBOZ.UA, у ніч проти 1 травня Україна та США підписали угоду про корисні копалини. Вона передбачає створення спільного інвестиційного фонду, який поповнюватиметься від розробки надр України.
Відповідно до тексту угоди про мінерали, Україна зберігає свої надра у власності й не має повертати старі “борги”. Договір відповідає Конституції України та не змінює курсу на євроінтеграцію. Водночас він ще має пройти ратифікацію у Верховній Раді.
У Мінекономіки України розповіли, що після ратифікації угоди щодо корисних копалин почнеться створення інвестфонду та робота над здійсненням інвестицій. У відомстві кажуть, що угода є унікальною, хоч у медіа й було багато “страшилок”.
Джерело: OBOZ.UA