Якщо Україні надати далекобійні ракети ATACMS разом з дозволом бити ними вглиб країни-агресора Росії, це ніяк не позначиться на кількості російських ударів по Україні. Так вважає речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.
За його словами, більшість російських літаків перебуває поза межами ураження ATACMS. Тож “думка, що завдяки далекобійним ракетам Україна зможе уразити військову авіацію, є хибною”.
Саме тому, запевняє Кірбі, “у політиці США щодо ударів далеко вглиб Росії нічого не змінилось”.
“Важливо відзначити: 90% літаків, які використовує Росія задля бомбардувань плануючими бомбами та далеких ударів по Україні, розташовані за межами 300-кілометрового радіуса ураження нашими ракетами, далеко від українського кордону і глибоко всередині Росії. Тому аргумент, що наші дозволи якимось чином вплинуть на ситуацію, що вони зможуть вразити більшість російських літаків та авіабази, які фактично використовуються для нанесення ударів, – це хибна думка”, – сказав Кірбі.
Щоправда, він додав, що “позиція президента Байдена щодо підтримки України залишається непохитною” і що Америка наразі “зосереджена на зміцненні протиповітряної оборони України проти таких нападів і атак”.
Слова Кірбі, які раніше вже озвучували деякі ЗМІ, миттєво розкритикували як американські, так і військові аналітики інших країн. На їхню думку, Кірбі, як і журналісти, просто не знаються на порушенному питанні. Та у будь-якому випадку “аргументи” речника Ради нацбезпеки США не витримують ніякої критики.
Навіть якщо співвідношення 10 до 90 правильне, все одно не зрозуміло, чому США так рішуче налаштовані проти знищення хоча б 10% літаків РФ, кажуть аналітики. Також вони підкреслюють, що якби у Білому домі не зволікали з наданням відповідних дозволів, у межах 300 км було б значно більше літаків – саме політика зволікання надала РФ можливість вивести свою авіацію з зони ураження.
Тим часом проєкт “Разом з Україною” нагадує слова президента України та очільника української розвідки Володимира Зеленського та Кирила Буданова відповідно: у зоні дії переданих Україні ATACMS перебувають щонайменше 225 російських військових об’єктів. Це, зокрема, склади постачання, вузли матеріально-технічного забезпечення та зазначені Кірбі 16 військових авіабаз.
“Окрім літаків, є багато важливих цілей для українських воїнів”, – однаково каже більшість експертів.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше Україна передала Байдену список потенційних цілей у Росії для ударів ATACMS. Цими ракетами можна буде атакувати об’єкти в РФ, якщо Вашингтон зніме обмеження на застосування американської зброї. І Київ розраховує, що, показавши наочно, які саме цілі можуть бути уражені, переконає американську владу переглянути чинні заборони.
Джерело: OBOZ.UA