Операція України у Курській області була превентивним ударом. Українське командування застосувало план “А”.
За словами президента, Україна знала, що росіяни можуть прорвати кордон у Сумській області, навпроти Курської області. Якби це сталося, Україні б довелося довго зупиняти ворога.
“А потім, щоб витиснути їх, треба мати перевагу в людях та зброї. Не факт що в нас вона буде. Тому ми зробили такий превентивний удар, який розробили як операцію”, – сказав глава держави.
Зеленський заявив, що було кілька варіантів розвитку подій – позитивний та складніший, при якому потрібно виконати мінімум.
“Вона (Курська операція, – ред.) пішла більш успішно. І тому ми застосували план А”, – зазначив він.
Президент додав, що все, що зараз відбувається у Курській області, – це не імпровізація, а чітка операція. Глава держави наголосив, що прорив у Курській області – це лише частина операції.
“І я скажу вам відверто – це частина операції. Є різні дії, які ми передбачали і які вважаємо, що нам потрібно зробити, щоб послабити тиск Росії на сході нашої держави. На Харківщині, а також на півдні. На півдні це ми говоримо і про Запоріжжя, і Херсонський напрям, а також Донбас. Донбас, Покровськ, Торецьк, де нам дуже складно. Тому частиною операції, на нашу думку правильних кроків, – це була Курщина. Це і відбулося”, – сказав Зеленський.
Операція ЗСУ у Курській області
Нагадаємо, що з 6 серпня тривають бойові дії у Курській області РФ. Українські війська прорвали кордон та взяли під контроль тисячі квадратних кілометрів. Йдеться про понад сотню населених пунктів, зокрема і місто Суджа. Там знаходиться декілька важливих об’єктів, включаючи газову станцію, через яку йде транзит газу в Європу.
У прикордонних районах Курської області Україна створила військову комендатуру. Нещодавно у ЗСУ пояснили, для чого вона потрібна.
Президент Володимир Зеленський також наголошував, що Україна хоче утримувати територію у Курській області, доки диктатор Володимир Путін не сяде за стіл переговорів.
Детальніше про те, чому Курська операція ЗСУ сповільнилася – у матеріалі РБК-Україна.
Джерело: РБК Україна