У червні товарообіг між Росією та Європейським Союзом (ЄС) став найнижчим від 2000 року. Це означає, що Кремль не зможе використати ці гроші для фінансування повномасштабної агресії проти України.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”). Він зазначив, що показники торгівлі між РФ та ЄС скоротилися на 10% – до 4,9 млрд євро.
Менше було лиш у вересні 1999 року (4,6 млрд євро). Крім того, це більш ніж учетверо менше за середні щомісячні обсяги 2021 року (20,8 млрд євро).
“Порівняно з попереднім місяцем експорт російської продукції до ЄС скоротився на 14% і склав 2,5 млрд євро (мінімум з лютого 1999 року і на 81% менше, ніж у середньому на місяць у 2021 році), постачання європейської продукції до Росії зменшились на 5% – до 2,4 млрд євро”, – додав Гетманцев.
Нардеп назвав це гарною новиною для України. Водночас він нагадав, що:
- країни Азії дуже добре компенсують Росії втрати валютного виторгу в Європі, купуючи в неї нафту (у липні на перше місце вийшла Індія – 2,07 млн барелів на добу, обійшовши Китай, який був лідером у червні – 1,76 млн барелів на добу);
- у річному вимірі навіть при нинішніх мінімумах Росія отримає від європейських споживачів 30 млрд євро на рік (понад 3 трлн рублів) – цієї суми вистачить, аби покрити майже третину річних витрат РФ на війну проти України;
- деякі європейські держави, зокрема близькі сусіди України, наростили обсяги торгівлі з Росією, причому двозначними темпами;
- РФ продовжує заробляти у Європі на газі (1,1 млрд євро), нафті й нафтопродуктах (333 млн євро), залізі та сталі (164 млн євро) – цю продукцію за бажання та політичної волі можна знайти й замінити товарами з країн із кращою репутацією.
“Я розумію, що вибір зовнішньоторговельних партнерів – це суверенне право кожної держави та її суб’єктів господарювання, але у нинішній ситуації збереження чи збільшення торговельних відносин із Росією означає створення для неї додаткових можливостей для продовження найбільшої у цьому столітті війни на нашому континенті”, – резюмував Данило Гетманцев.
Як уже повідомляв OBOZ.UA, через міжнародні санкції великі російські промислові підприємства будуть змушені вже за кілька місяців зупинити виробництво. Рятувати компанії від банкрутства відмовився навіть найбільший союзник РФ – Китай.
Джерело: OBOZ.UA