5 Липня, 2025

Попри істотне зростання курсу євро в Україні (від початку літа офіційний підскочив на понад 2 грн), у банківському секторі не радять українцям переводити в цю валюту, зокрема, долари. Адже, стверджується, фундаментальних причин для суттєвих курсових коливань немає, а тому всі можливі зміни матимуть ситуативний характер.

Про це OBOZ.UA розповів віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління Глобус банку Сергій Мамедов. Він також висловив думку, що українцям не варто скуповувати євро. Бодай тому, що в липні його курс “найімовірніше,утримуватиметься в діапазоні 46,5-50 грн“. Тобто, продовження істотного зростання, вважає банкір, не відбудеться.

“Основні резервні валюти продовжують виконувати роль стабілізаторів світової економіки, не показуючи ознак глибокої девальвації. Саме тому я б не радив громадянам необдумані емоційні кроки, як, наприклад, скуповування євро або переведення заощаджень з долара в євро”, – розповів Мамедов.

При цьому він наголосив: курс євро в Україні значною мірою визначається не внутрішніми факторами, а глобальними процесами. Так:

  • На відміну від долара, “більш чутливого до дій Нацбанку”, євровалюта орієнтується на світові тенденції.
  • Співвідношення долар/євро слугує барометром міжнародної напруги.

“Відповідно, подальше загострення геополітичної ситуації може підтримати зміцнення євро до 1,2 за долар. Водночас, у разі досягнення торговельних компромісів між ЄС і США, можливе повернення пари до рівня 1,05-1,1”, – резюмував банкір.

Як повідомляв OBOZ.UA, разом з тим, найближчим часом Україна не відмовлятиметься від гривні заради переходу на євро. Як розповів заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук, це дуже далека перспектива. Адже лише оцінка готовності та необхідності такого переходу здійснюватиметься через 10-15 років.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *