Командування Сухопутних військ ЗСУ видало директиву, яка передбачає заборону на мобілізацію чоловіків віком 50-60 років – їх тепер забиратимуть лише за окремим мобілізаційним розпорядженням. Зараз же військовослужбовці цього віку займають абсолютно різні посади – від діловодів до командирів, які безпосередньо перебувають на передовій зі своїми підлеглими.
Про це у випуску OBOZ.Talk сказав журналіст і військовослужбовець Павло Казарін. За його словами, все вирішується індивідуально і залежить від особливостей підрозділу, навичок новоприбулого рекрута – того, що він вміє, що він готовий робити і що може запропонувати підрозділу до якого він доєднується.
“В принципі, якщо дивитися з такого умовного helicopter view зверху на цю ситуацію, то, напевно, вона має рацію. Тому що люди віком від 50-ти або 55-ти, вони мають певні обмеження фізичного характеру і під час повномасштабної війни вони можуть інколи деякі підрозділи обтяжувати. Але, знову таки, якщо це йдеться про якогось дуже фахового спеціаліста, то він буде дуже корисним”, – вважає Казарін.
При цьому навіть із новою директивою шлях для таких спеціалістів до війська не буде закритий, просто все буде вирішуватися в більш індивідуальному порядку.
Казарін додав, що головною особливістю української армії є те, що це армія дорослих людей. Раніше ЗМІ повідомляли, що середній вік бійців ЗСУ перевищує 40 років. З віком, каже військовий, дійсно накопичуються проблеми зі здоровʼям.
“Тобто, якщо навіть ви віддасте в армію 30-річного хлопця, то, скажімо, за певний проміжок часу у нього можуть початися проблеми із суглобами, зі спиною. А люди 50+, вони з такими проблемами вже в Збройні сили приходять. І інколи, якщо йдеться про якихось дуже фахових спеціалістів, які працюватимуть з обліком, або з налаштуваннями, або за комп’ютером і так далі, то інколи люди в віці можуть ставати не рішенням проблеми, а безпосередньо проблемами. І я скоріше пов’язую рішення (директиву Сухопутних військ – Ред.) саме з цим фактором”, – сказав військовослужбовець.
Як повідомляв OBOZ.UA, до лав Сил оборони України через рекрутингові центри щомісяця приєднується у середньому 6,5 тисяч добровольців. Загалом по Україні уже відкрито 38 центрів рекрутингу.
Джерело: OBOZ.UA