Ситуація з електропостачанням в Україні буде стабільною до середини листопада, якщо не відбудуться масовані обстріли енергосистеми. Однак із початком опалювального сезону очікується дефіцит електроенергії, особливо в пікові години вечорами.
Про це розповів директор енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимир Омельченко в коментарі ЗМІ. “Якщо не будуть потужних системних залпів по 100 ракет конкретно по енергосистемі, жовтень і значна частина листопада будуть стабільними”, – зазначає Омельченко.
Окремі атаки на енергетичні об’єкти локального масштабу не призведуть до суттєвих змін, тому населення може розраховувати на відносно нормальну ситуацію з постачанням електроенергії протягом цього періоду. Проте, за словами Омельченка, після зниження температури та початку опалювального сезону уникнути дефіциту електроенергії буде неможливо.
“Коли температура понизиться і розпочнеться опалювальний сезон, споживання електроенергії значно зросте, і дефіцит неможливо буде уникнути”, – зазначає експерт. Особливий брак електроенергії очікується у вечірні пікові години – з 18:00 до 23:00, коли навантаження на енергосистему традиційно найбільше.
Омельченко наголошує, що спрогнозувати точну тривалість та частоту відключень електроенергії в цей період неможливо. Відключення можуть залежати від багатьох факторів, включаючи рівень споживання, стан енергетичної інфраструктури та ймовірність нових атак на неї. “А скільки нам доведеться сидіти без світла? Це прогнози не даю, на це скільки кому буде, тому що це неможливо спрогнозувати”, – говорить експерт.
З огляду на прогнозований дефіцит електроенергії, державним органам та енергетичним компаніям необхідно заздалегідь підготуватися до зими. Важливими кроками є підтримка та ремонт енергетичної інфраструктури, а також забезпечення населення інформацією про можливі відключення та способи зменшення споживання електроенергії.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, українцям варто захистити свою техніку через можливі стрибки напруги під час нових відключень. Бажано не лише вимикати телевізор, холодильник, бойлер та іншу техніку з розеток, а й встановити реле напруги.
Джерело: OBOZ.UA