19 Липня, 2025

Кіберфахівці Головного управління розвідки Міноборони України 17 липня атакували мережеву інфраструктуру російського ПАТ “Газпром”. Було завдано суттєвих збитків структурі, яка бере безпосередню участь у забезпеченні збройної агресії РФ проти України.

Зокрема, знищено великий обсяг баз даних та встановлено спеціальне програмне забезпечення. Про це OBOZ.UA повідомили джерела в розвідувальному відомстві.

За словами співрозмовника в ГУР, результатом операції стало відключення доступу до інформаційної системи “Газпрому” близько 20 000 системних адміністраторів. Також було встановлено програмне забезпечення на сервери ПАТ, яке в подальшому буде знищувати дані його інформсистеми.

Крім цього, кіберфахівці знищили:

резервні копії даних інформаційної системи “Газпрому”;

бази даних близько 390 дочірніх компаній російського газового монополіста та його філіалів, зокрема “Газпром теплоенерго”, “Газпром обленерго”, “Газпром енергозбит” та сотні інших;

дані кластерів серверів 1С (10 серверів надзвичайно високої потужності) разом зі всіма файлами (договори, накази, розпорядження) “Газпрому” й дочірніх компаній;

дані допоміжних систем (захисту даних, контролю над серверами, адміністрування та багато іншого);

– бази даних систем аналітики трубопроводів, клапанів, датчиків, помп та іншого (видалено сервери з аналітикою роботи систем SCADA відповідальних за керування технічною інфраструктурою);

операційні системи на доступних серверах та пошкоджено BIOS (вони не вмикаються та вимагатимуть фізичного втручання для відновлення роботи).

“Деградація російських інформаційних систем до часів технологічного середньовіччя триває. Користуючись нагодою, вітаємо російських “кіберфахівців” із черговим “здобутком” і радимо поступово замінювати мишки та клавіатури на молотки та обценьки як основні інструменти праці”, – зазначив співрозмовник із української розвідки.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше кіберфахівці ГУР паралізували роботу російської компанії “Гаскар Інтеграція” – одного з найбільших виробників дронів у Росії. Внаслідок хакерської атаки було отримано доступ до її технічної інформації, а саме документації з виробництва БПЛА.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *