
“Ось вам остання частина моїх розповідей про багатства чиновників на “Супермамі”. Так починається пост української журналістки Лєни Чичеріної про героїню цього телешоу, яке саме себе позиціонує як “психологічне реаліті, в межах якого мами з кардинально різними поглядами на виховання дітей позмагаються за звання найкращої”.
Описану в пості героїню звуть Дар’я. Вона – дружина неназваного чиновника. І паралельно з баталіями про дітей показує – та й розказує – про своє життя.
А воно виявляється багатим. Бо ж і квартира своя та гарна – настільки, що інші учасниці неприховано нею захоплюються. І елітного алкоголю в тій квартирі багато – настільки, що деякі інші учасниці також неприховано цим захоплюються. І в холодильнику їжі настільки багато, що, за словами Дар’ї, з’їдати сім’я все не встигає, тож доводиться сідати в машину і везти все, що лишилось, “бідним людям-сиротам”.
Сама їжа теж непроста. Там і раки – бо син, за словами мами, виявився ракоїдом. І купа червоної ікри – бо всі люблять, а дочка може ложками їсти. І все це викликає нерозуміння з ледь вловимими заздрощами як інших учасників, так і коментаторів під постом.
Та головне – все це на тлі сакральної фрази про загадкового дядька, який активно допомагає сім’ї. Та надто ж – такого ж загадкового чоловіка-чиновника. Обличчя якого все ж з’являється в кадрі.
І хоча програма, за твердженням авторки посту, вийшла аж у 2020 році, а ім’я, прізвище чи бодай місце роботи чоловіка Дар’ї не називаються, OBOZ.UA вдалось встановити його особу – та дізнатись, скільки має грошей, якою володіє нерухомістю та як багато виграє в азартних іграх митник Микола Міхасьов.
Як живе митник
Грошей стало менше
На момент виходу програми – у 2020 році – Міхасьов був державним інспектором на Київській митниці. І оскільки, за деклараціями, у 2019 та 2021 роках він працював там же, за 2020-й він отримав повну зарплату. Склала ж вона 212,367 тис. грн за рік – тобто близько 18 тис. грн за місяць.
За даними ж Держстату, середньомісячна зарплата у 2020-му в Україні складала 11,591 тис. грн. Тобто Міхасьов отримував значно більше за середнього українця.
Його ж дружина Дар’я, яка в програмі хвалилась, що заробляє більше за чоловіка, за його ж декларацією, у 2020-му принесла в сім’ю менше 50 тисяч. Зокрема:
- 10,32 тис. грн виплат на дітей.
- 36 тис. грн зарплати, яку отримала у своєму ж ФОПі.
Був, щоправда, ще подарунок у грошовій формі (ймовірно, від все того ж багатого дядька), однак сума його невідома. Оскільки, як зазначено у декларації, “член сім’ї не надав інформацію”.
ФОП, до речі, досі діє. І він дійсно її. В усякім разі, за даними Getcontact, саме Дар’я є його контактом.
Основним напрямом діяльності ж ФОПа Міхасьова Дар’я Володимирівна є “прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку”. А додатковими – “Освіта у сфері культури”, “Інші види освіти, н.в.і.у.”. Хоча у програмі, судячи з того, як виглядає кімната, що вона називає її своєю роботою, акцентується саме на освіті – і то дитячій.
До речі, ще серед напрямів діяльності ФОПу Дар’ї – “консультування з питань комерційної діяльності й керування” та “дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки”. Така от різностороння особистість.
Втім, роком раніше – у 2019-му – Міхасьов заробив лише близько 110 тис. грн зарплати. Тоді як його дружина отримала:
- 10,32 тис. грн виплат на дітей.
- 110 тис. грн доходу від творчої діяльності.
- 40 тис. грн зарплати в тому ж ФОПі.
Тобто, виходить, формально годувальницею сім’ї була таки Дар’я.
А от у 2024-му Міхасьов дружину вже не декларував. Нині вони перебувають у процесі поділу майна. Наступне засідання, до речі, призначено на 20 жовтня.
І по грошах він просів. За його декларацією кандидата на посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (остання подана), за весь рік Міхасьов отримав лиш майже 116 тис. грн – при тому, що перейшов працювати на Закарпатську митницю. І не абиким, а головним держінспектором. Втім, яка в нього там зарплата, Міхасьов не вказав – натомість зазначивши, що минулого року отримав:
- 10,188 тис. грн зарплати ще у Київській митниці.
- Двічі по 5,287 тис. грн від “СЛОТС Ю.ЕЙ.”, що займається азартними іграми.
У декларації зазначено, що ці гроші є виграшем. Тож, ймовірно, митник грав в онлайн-казино. І не просто грав, а ще й виграв. І не просто виграв, а близько 10% від загального річного заробітку.
У 2023-му, до речі, він отримав від “СЛОТС Ю.ЕЙ.” приз у 15,22 тис. грн. Тож грати став явно гірше.
- 14,907 тис. грн від ТОВ “Славутич” – як дохід від надання майна в оренду.
За даними YouControl, ця компанія займається сільським господарством.
- 80 тис. грн грошового подарунку від Волошина Ярослава Івановича, який більше ніде не фігурує в декларації.
У системі YouControl є кілька людей з таким іменем. Один з них – керівник приватної охоронної служби з Києва. Що дає підстави вважати його потенційним позичальником Міхасьова – враховуючи довге проживання того в Києві, а також імовірні робочі зв’язки з правоохоронними структурами.
Заощаджень же в митника нема. Більше. Бо ж у 2020-му були – тоді на рахунку в ПриватБанку він зберігав 150 тис. грн готівки.
Авто не стало зовсім
За 2020-й Міхасьов декларував 2 автомобілі:
- Сам він їздив, як зазначив митник, на “тойота камрі” 2007 р.в. (імовірно, йдеться про Toyota Camry).
Але Міхасьову воно не належало – він користувався ним за дорученням. А реальним власником був такий собі Підгорецький Юрій Юрійович.
В YouControl є двоє людей з таким іменем. Один з них – керівник компанії з Києва, що займається обслуговуванням систем безпеки. Інший з Черкас і відкрив ФОП для роботи в сфері архітектури у 2022 році.
- Дар’я Міхасьова ж їздила тоді на Lexus CT 200H 2011 р.в.
І схоже, наплутав митник не лише з назвою авто, на якому катався, а й з вартістю обох машин. Оскільки вказав, що його “тойота камрі” коштувала 130 тис. грн, а жінчин Lexus – 72 тис. грн.
І якщо допустити, що його авто тоді могло коштувати такі гроші, ще можна (особливо враховуючи, що купували його у 2012 році) – бо за даними auto.ria, нині найдешевша Toyota Camry 2007 р.в. на ходу коштує близько 250 тис. грн, – то в те, що елітний Lexus вартував 72 тис. грн, складно. Бо ж нині таке авто коштує щонайменше 425,85 тис. грн. Та і щоб Lexus був дешевший за звичайну стару Toyota – теж сумнівно.
Так чи інакше, але за 2024-й Міхасьов автомобілів не декларував. Схоже, або не знайшов, у кого позичити, або пересів на екологічніший громадський транспорт.
Земля і суд з дружиною за квартиру
А от нерухомістю Міхасьов розжився. Так:
- За 2020-й він задекларував квартиру в Києві на 53,8 кв.м.
Зазначена ціна – 940,975 тис. грн. Але записане житло було на Дар’ю Міхасьову – про що вона сама й розповіла в програмі. Яку, ймовірно, знімали саме в цьому житлі.
- За 2024-й ту ж квартиру в Києві. А також земельну ділянку на 3 тис. кв.м (0,3 га) у Мукачівському районі Закарпатській області вартістю 32,814 тис. грн.
Вперше ця земля з’являється в декларації за неповний 2023 рік, яку Міхасьов подав перед звільненням з Київської митниці. І хоча, за даними профільного сервісу uland.ua, ціни такі тоді й траплялись, проте не дуже часто.
Скажімо, у Берегівському районі Закарпатської області пропонували ділянку на 0,28 га за 30,762 тис. грн, а в Мукачівському, де й придбав землю Міхасьов, на 0,5 га за 57,85 тис. грн, а на 0,25 га – за 46,35 тис. грн.
Однак у тому ж Мукачівському районі були й значно дорожчі пропозиції за відносно співставні площі. Зокрема:
- Ділянку на 0,18 га пропонували за 674,157 га.
- На 0,32 га – за 2,311 млн грн.
- На 0,28 га – за 2,1 млн грн.
- На 0,1 га – за 600 тис. грн тощо.
А втім, перефразовуючи третій закон Ньютона, оскільки десь прибуває, то десь убуває. І якщо земля у Міхасьова з’явилась, то з квартирою, не виключено, доведеться прощатись.
Річ у тім, що у декларації за 2024 рік, як вже зазначалось, дружина Міхасьова вже не вказується. Ба більше, на той момент вони зайшли в процес поділу майна. З якого не вийшли й досі.
Втім, не відкидається, що з шлюбу вони не вийшли. Адже, за матеріалами справи №760/6579/24, Дар’я проходить як Міхасьова. Тож або формально шлюб ще чинний, або вирішила залишитись на прізвищі митника.
Ділять же вони двокімнатну квартиру. І виходячи з того, що у деклараціях зазначається лише одне житло – те, яке на 53,8 кв.м у Києві і коштує майже мільйон, – можна припустити, що йдеться саме про нього.
Судитись, до речі, за даними порталу “Судова влада України”, першим почав сам Міхасьов. Як йдеться в матеріалах справи, він стверджує, що 12 серпня 2017 (ця ж дата зазначається і в деклараціях), перебуваючи у шлюбі, він з дружиною сторонами купили 2-кімнатну квартиру, яка була оформлена на Дар’ю (що й підтверджують декларації). І на підставі цього хоче половину житла.
Дар’я ж з цим не згодна. А тому подала зустрічний позов.
За матеріалами справи, вона хоче залишити квартиру собі. Хоча – і про це вона говорить в програмі – та й була куплена в шлюбі. А ще щоб митник сплатив судові та витрати на правничу допомогу.
Дітей, до речі, Міхасьов декларує. І в реєстрі боржників як неплатник не значиться. Тому можна припустити, що або формально подружжя все ж не розпалось, або Міхасьов є пристойною людиною і дітей підтримує. Хоча й лишивсь, якщо вірити декларації, без грошей.
“Понти” дружини митника
Тож виходить, що Міхасьов – звичайний собі держслужбовець без статків та розкішних маєтків. Тобто з тих чиновників, які, власне, й складають основу цього “класу”. І на яких – просто через назви організацій, де вони служать, та їхніх скандальних окремих представників – часто вішають ярлики корумпованих. Бо ж давайте відверто: так склалось, що фраза “чесний, некорумпований митник” викликає мимовільну посмішку.
З іншого боку, Lexus за 72 тис грн, земля за невелику суму (хоча це й можливо) все ж змушують підозрювати зворотне. Хоча й не масштабне.
А от бажання Дар’ї Міхасьової продемонструвати розкішне життя – за відсутності підґрунтя для цього – виглядає як спроба компенсувати брак реального статусу його імітацією. І хоча не можна стверджувати цього напевно, не виключено, що джерелом цього прагнення є внутрішнє розчарування: можливо, її чоловік-митник, попри амбіції, не зумів увійти до умовного прошарку “українських митників” – тих, кого народна уява пов’язує з доступом до великих коштів, дорогих автівок, маєтків, годинників і зв’язків. Така соціальна роль давно вже сформувалася в масовій свідомості як щось стабільне й очікуване – а відтак її недосяжність могла сприйматися як особиста поразка, що вимагала бодай видимої компенсації.
Джерело: OBOZ.UA