В Україні оновили програму єВідновлення. Тепер заяву на отримання компенсації за знищене житло можна подати через Дію та ЦНАП (Центр надання адмінпослуг).

Про це повідомили у Мінреінтеграції. Там зазначили, що заяву необхідно подати, аби отримати:

  • житловий сертифікат для придбання нового будинку;
  • кошти на відновлення на власній земельній ділянці, якщо було знищено приватний будинок.

“Заяву можна подати в будь-якому Центрі надання адміністративних послуг. Тобто, не лише у громаді, де розташоване знищене майно, а по всій Україні”, – йдеться у повідомленні.

Щоб подати заяву через Дію, слід передусім авторизуватися на порталі. Після чого:

  • Клікнути на “Каталог послуг” – розділ “Громадянам” – вибрати “Земля, будівництво, нерухомість”.
  • Вибрати послугу “Компенсація за пошкоджене чи знищене майно”.
  • Вибрати об’єкт та тип компенсації (житловий сертифікат або грошова виплата) та заповнити анкету.
  • Перевірити дані та підписати заяву за допомогою електронного підпису.

Нагадаємо: програма єВідновлення – це ініціатива, яка дозволяє українцям, які втратили свої будинки через війну, отримати сертифікати на відшкодування вартості зруйнованого житла. Ці сертифікати видаються певну суму залежно від оцінки втрат. Кошти можна використовувати для покупки нового житла.

Власники сертифікатів єВідновлення можуть використовувати їх для покриття першого внеску за іпотеку в програмі єОселя, а решту суми взяти в кредит на вигідних умовах. Кредитна ставка залежить від пільгової категорії та може становити 3% або 7%, що робить програму ще привабливішою для багатьох українців.

Усі операції здійснюються через додаток Дія, що робить процес простішим і доступнішим для громадян. В Дії можна отримати житловий сертифікат, оформити документи на іпотеку та слідкувати за своїми платежами онлайн. Цей цифровий підхід мінімізує бюрократичні процедури та пришвидшує процес прийняття рішень.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, українці, які втратили житло через війну, можуть використати сертифікат єВідновлення для покриття першого внеску за іпотеку за програмою єОселя, а решту суми взяти в кредит під 3 або 7%. Це спрощує процес придбання нового житла та підтримує відновлення житлового фонду країни.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *