
Відсутність фінансування є вузьким місцем для вітчизняної оборонної промисловості: Україна має промислові потужності для виробництва військової техніки на суму 35 мільярдів доларів на рік, але виробляє лише на близько 15 мільярдів доларів і не може дозволити собі більше. Про це йдеться в матеріалі The New York Times.
Видання на прикладі “Української бронетехніки” демонструє, що Україна значно наростила виробництво озброєння, щоб зменшити залежність від поставок зброї союзниками.
Так, приватна компанія “Українська бронетехніка” за минулий рік збільшила виробництво броньованих автомобілів вдвічі. “Але цього недостатньо. Нам потрібно виробляти більше”, — заявив в генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бельбас в інтерв’ю виданню.
Реагуючи на потреби фронту, компанія запустила виробництво нових продуктів. Зокрема, “Українська бронетехніка” почала виробляти легкий баггі, здатний розвивати швидкість до 145 км на годину, що дає можливість військовим, використовуючи швидкість та мобільність, ухилятися від дронів.
Враховуючи тенденцію до роботизації поля бою, “Українська бронетехніка” також виробляє безпілотний наземний комплекс “Протектор”. “Фактично, це платформа-матка для безпілотників, призначена для транспортування менших дистанційно керованих транспортних засобів на фронт. Менші безпілотники, у свою чергу, доставляють провізію та боєприпаси на бойові позиції, а “Протектор” служить ретрансляційною станцією для передачі сигналів”, – пише видання.
Як пояснив Бельбас, головне завдання таких роботизованих транспортних комплексів – порятунок життя українських військових при виконанні небезпечних місій.
“Ці інновації становлять лише невелику частку продукції компанії. Більша частина її виробництва залишається зосередженою на основних елементах поля бою, таких як міномети – зброя, яка надійна за будь-яких погодних умов, на відміну від безпілотників”, – відзначає видання.
“Міномети — це як вічна класична зброя”, — каже Бельбас. За його словами, минулого року компанія випустила близько 1000 мінометів, що приблизно вдвічі більше, ніж у попередньому році.
“Минулого року Україна повністю забезпечила себе як мінометами, так і мінами. Це поворотний момент порівняно з початком війни, коли майже всі мінометні снаряди імпортувалися”, – додав гендиректор “Української бронетехніки”.
Бельбас водночас відзначив, що через брак фінансування Міністерство оборони не може законтрактувати достатню кількість мінометів у цьому році.
Джерело: OBOZ.UA