Поки кремлівський диктатор Володимир Путін запевняє росіян у тому, що інфляції в РФ немає, повсякденні товари та послуги в країні подорожчали майже вдвічі. Ціни на окремі позиції зросли ще помітніше, наприклад, розцінки на копання могил підскочили у 8 разів, вартість трун у деяких регіонах – у 3-4, а манікюру та поїздки на таксі – у 2 рази.

Про це повідомляють росЗМІ. Згідно з результатами дослідження, з лютого 2022-го до серпня 2024 року споживчий кошик росіян подорожчав на 95%.

Так, туристичні путівки подорожчали у 2,6 раза – із 68 тисяч до 93 тисяч рублів. Разом із курсом долара підскочила вартість і авіаквитків (в 1,7 раза), і проживання у турецьких готелях.

Також більш ніж удвічі подорожчали автомобілі-іномарки. За відсутності офіційного імпорту автомобілів росіянам доступні лише іномарки з Китаю. Але в липні 2024 року найдешевшим їхнім представником став Haval M6 за 2,29 млн рублів, ціна на Haval Jolion – 2,79 млн рублів, що на 147,6% більше, ніж півтора року тому.

Через збільшення ціни самих автомобілів, запчастин, страховки подорожчали й поїздки на таксі. У лютому-2022 кілометр дороги в Москві коштував близько 30 рублів, то в серпні 2024 року – 60 рублів. А в середньому по країні зростання більш ніж у півтора раза: з 28 до 45 рублів. Зростання цін пов’язують і з відтоком мігрантів, які працюють водіями.

З цієї ж причини підскочили ціни і на манікюр, майстрами якого здебільшого працювали вихідці з-за кордону. Згідно з офіційною статистикою, ціни в середньому по Росії ціни на цю послугу зросли з менш ніж 500 рублів до 1000 рублів.

Через попит, що збільшив похоронні послуги в РФ, зріс попит на труни. У багатьох регіонах вони подорожчали вдвічі-втричі, а в місті Сасово Рязанської області й Братську Іркутської області – до 7500 рублів замість довоєнних 1700 та до 14 500 рублів замість 3400 рублів відповідно.

Також у Москві вдвічі подорожчала кремація: з 16,6 тисячі до 37,7 тисячі рублів. У вісім разів дорожче стало викопати могилу в Єйську й Туапсе.

Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що ціни на перельоти в Росії зросли на 28,4% на тлі серйозних проблем із техобслуговуванням та дефіцитом запчастин, спричинених санкціями. Росія намагається підтримати авіаційну галузь “сірим” імпортом деталей, але це лише тимчасовий захід, який не вирішує проблему безпеки.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *