FATF розглядає можливість включення Росії до чорного списку, що може призвести до її фінансової ізоляції та серйозних економічних наслідків. Для ухвалення цього рішення потрібен консенсус усіх членів організації.

Про це пише Politico. Зазначена можливість пов’язана з численними звинуваченнями проти Росії щодо відмивання грошей, фінансування тероризму, співпраці з країнами високого ризику, такими як Північна Корея та Іран, і підтримки незаконних військових формувань.

FATF, що базується в Парижі, є міжурядовою організацією, яка регулярно оцінює країни за критеріями боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Орган також зосереджується на заходах проти розповсюдження ядерної, хімічної та біологічної зброї. Потрапляння країни до чорного списку FATF означає визнання її як держави, що не виконує міжнародні зобов’язання щодо боротьби з фінансовими злочинами, що може мати серйозні економічні наслідки.

Включення Росії до цього списку може призвести до того, що іноземні банки і фінансові установи почнуть уникати співпраці з російськими компаніями і банками через побоювання бути залученими до відмивання грошей або підтримки тероризму. Крім того, країни, що дотримуються стандартів FATF, будуть змушені застосувати до Росії додаткові санкції, що фактично може ізолювати її від міжнародних фінансових ринків. Для більшості держав потрапляння до чорного списку є економічно руйнівним і негативно впливає на їхню репутацію в світі.

Ще в лютому 2023 року FATF призупинила членство Росії через її військове вторгнення в Україну, проте досі організація утримувалась від внесення Росії до чорного списку. Україна вже неодноразово зверталася до FATF з проханням зробити це, зокрема через агресивну поведінку Росії на міжнародній арені, фінансування незаконних військових формувань та підтримку терористичних угруповань.

У червні 2024 року FATF на пленарному засіданні не включила Росію до списку, попри підтверджені дані про її фінансові зв’язки з Північною Кореєю, які порушують резолюції ООН. Організація заявила, що вважає агресію Росії неприйнятною, проте для ухвалення рішення про внесення країни до чорного списку потрібен консенсус серед усіх членів, до яких входять такі країни, як Китай, Індія, Бразилія, ПАР та Саудівська Аравія. Досі досягти такої єдності не вдалося.

Одним із ключових аргументів, представлених у досьє, яке обговорюватимуть члени FATF, є тісні фінансові та військові зв’язки Росії з країнами високого ризику, такими як Північна Корея та Іран. Ці зв’язки порушують міжнародні норми та сприяють посиленню загрози для глобальної безпеки. Крім того, Росію звинувачують у фінансуванні приватних військових компаній, зокрема “ПВК Вагнера”, яка відіграє важливу роль у воєнних діях на території України та бере участь у низці незаконних операцій в інших країнах.

Додатково, в доповіді зазначається роль криптовалют і каналів у месенджерах, таких як Telegram, які використовуються для фінансування тероризму та відмивання грошей. Зокрема, Росія фінансує через ці канали незаконну діяльність, отримуючи кошти від продажу вкрадених під час війни товарів – від українського зерна до корисних копалин. Ці факти підтверджують серйозні порушення з боку Росії, які суперечать принципам FATF.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, французький суд наклав арешт на майно російських олігархів Руслана Горюхіна та Михайла Опенгейма сукупною вартістю понад 70 млн. євро. Йдеться про елітну нерухомість, акції та автомобілі класу люкс.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *