В Україні 30 серпня протягом усієї доби застосовуватимуться обмеження на споживання електроенергії. При цьому попередньо очікується, що графіки відключень світла стануть м’якшими : в деякі години планують відключати по 1-2 черги. Однак у вечірній пік споживання може бути додаткові години без світла, оскільки застосовуватиметься відключення в три черги.

Про це повідомили в енергокомпанії ДТЕК, посилаючись на розпорядження “Укренерго”. Зазначається, що обмеження будуть такими:

  • 00:00-06:00 – одна черга;
  • 06:00-09:00 – дві черги;
  • 09:00-14:00 – одна черга;
  • 14:00-18:00 – дві черги;
  • 18:00-21:00 – три черги;
  • 21:00-24:00 – дві черги.

По суті, чим більше черг, тим більше годин без світла. Проте різні обленерго по-різному розподіляють цей час між своїми споживачами.

Наприклад, у ДТЕК (Київ, Київська, Дніпропетровська, Одеська та Донецька області) існують т.зв. світло-сірі зони у графіках. Коли оголошено про застосування 1-2 черг, світло у них є. А коли 3 і більше черг – світла немає. У темно-сірих зонах відключення є завжди, доки діють графіки.

В інших регіонах системи різняться. Найчастіше обленерго просто оновлюють графіки щодня або навіть протягом дня. Слідкувати за такими оновленнями потрібно на офіційних ресурсах самих обленерго :

Відключення світла в Україні: що буде далі

За прогнозом “Укренерго”, зима 2024-2025 буде складною для України, але масштабний блекаут не очікується завдяки посиленій підготовці та досвіду енергетиків. За словами глави компанії Володимира Кудрицького, незважаючи на труднощі, країна краще готова до випробувань, ніж у попередні роки.

Він зазначив, що після минулорічних викликів, коли країна переживала ракетні обстріли та епізодичні відключення електроенергії, нинішня зима обіцяє бути не менш складною. Однак, як стверджує Кудрицький, апокаліптичного сценарію не буде, хоча й легких випробувань теж не варто очікувати.

“Ми набагато краще готові до зими 2024-2025 років з погляду транспортної мережі Укренерго”, ніж у 2022-2023 роках. Але про генерацію, безперечно, треба подбати. Нам потрібно більше ППО від наших західних партнерів, щоб захистити наші електростанції”, – зазначив Кудрицький.

Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні запустять новий сервіс, який повідомлятиме про стан енергосистеми та відключення електроенергії. Однак поки що додаток працюватиме тільки в столиці, тому українцям слід бути обачними і не переходити за посиланнями на фейкові сервіси з вимкнення світла.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *