Уніфікація тарифів за класами напруги, яку пропонує Нацкомісія з регулювання енергетики (НКРЕКП), є нелогічною та економічно необґрунтованою, а це рішення зашкодить українській економіці зараз і в майбутньому, оскільки одна група споживачів буде субсидувати іншу.

Про це заявив президент ОП “Укрметалургпром” Олександр Каленков під час круглого столу в ICC Ukraine. 

За його словами, існування двох класів споживачів є обґрунтованим, оскільки витрати на енергозабезпечення різних груп відрізняються. Великі підприємства мають свою інфраструктуру, понижуючи трансформатори та інше. Вони самі утримують свою енергоінфраструктуру, а також в їх мережах значно менші втрати електроенергії. 

“Уніфікація тарифів на розподіл суперечить європейській практиці, де існують різні класи. В Євросоюзі тільки одна країна має уніфікований тариф – це Мальта, де немає промисловості. Тому в європейських директивах рекомендовано уникати встановлення єдиного тарифу для всіх видів напруги”, – додав Каленков.

За його словами, впровадження таких змін потребує обговорення з промисловими споживачами електроенергії.

“Ми потребуємо фахової дискусії, в межах якої можна обговорювати, чи це має бути два класи, чи три або навіть більше (така практика є). Також потрібно правильно оцінити витрати, що дає змогу вийти на конкретний тариф”, – зазначив президент ОП “Укрметалургпром”.

Також, за словами Каленкова, уніфікація тарифних класів – це дуже поганий сигнал інвесторам, як діючим, так і потенційним, оскільки для них важлива прогнозованість.

Як відомо, після призначення нового голови та членів, Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила повернутися до розгляду питання уніфікації тарифів на розподіл електричної енергії.

Натомість міжнародне Енергетичне співтовариство закликало НКРЕКП відмовитися від цього наміру. Як заявив у Співтоваристві, позиція Нацкомісії – необґрунтована, а сам намір є незрозумілим. Також там нагадали, що основний принцип регулювання мережевих тарифів викладено у статті 18 Регламенту 2019/943: він передбачає, що тарифи повинні відображати витрати та бути прозорими.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *