Курси долара та євро 19−20 квітня формуватимуться під впливом святкових вихідних. Українці будуть традиційно більше продавати валюту, ніж купувати. Курс готівкового долара цими вихідними у більшості обмінників фінкомпаній та відкритих цими днями відділень банків перебуватиме в межах коридору: прийом від 40,70 до 41,05 грн та продаж від 41,10 до 41,65 грн.

Про це аналітик Олексій Козирев написав для видання Мінфін. Курс готівкового євро цими днями перебуватиме в межах досить широкого коридору: прийом від 46,50 до 46,85 грн та продаж від 46,95 до 47,50 грн.

Робочий тиждень, що минув, на валютному ринку України був напруженим. Додали нервування на всіх ринках декілька міжнародних чинників: чергові дії Дональда Трампа щодо торговельних війн різного ступеня напруженості з уже практично всіма великими економічними гравцями світу.

Пік протистояння у війні тарифів припав на середину тижня, а потім певні дії команди президента США трохи розрядили атмосферу, хоча б із Євросоюзом. Але натомість геополітичне протистояння з Китаєм, схоже, тільки продовжує набирати обертів.

Серед внутрішніх чинників цього тижня найбільше на наш валютний ринок вплинули рішення Нацбанку щодо облікової ставки, озвучені керівництвом НБУ 17 квітня.

Регулятор поки що зберіг облікову ставку на чинному рівні 15,5% річних, хоча багато учасників ринку на тлі прогресуючої інфляції закладали до своїх розрахунків її підвищення до 16−16,5% річних. Це було б логічно, оскільки підвищення ставки в такій ситуації з одночасним зростанням ставок за депсертифікатами Нацбанку мало б призвести до зростання ставок у банках за гривневими вкладами та депозитами. І таким чином знизити інтерес населення до купівлі валюти, тобто зменшити тиск на курс гривні на валютному ринку.

Але Нацбанк поки що вирішив почекати, сподіваючись на покращення ситуації в економіці. Правильність чи неправильність цього рішення покажуть уже найближчі місяць-півтора, але поки що учасники ринку змушені були скоригувати свої плани та стратегії на фінансовому ринку через саме таке рішення регулятора.

Як повідомляв OBOZ.UA, за словами ж керівниці аналітичного департаменту Центру економічних досліджень і прогнозування “Фінансовий пульс” Діляри Мустафаєвої, введення президентом США Дональдом Трампом мит на товари з усіх країн світу щонайменше на рівні 10%, а для низки держав і в рази вище, не призведе до різких змін курсу долара в Україні. Адже США не є значним імпортером України. А ключовим чинником, що впливає на обмінний курс у країні (зокрема, долара), є стан її економіки.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *