Громадяни Китаю почали активно вивозити з РФ бронежилети, тактичні рюкзаки, військову форму та інше екіпірування. Російське спорядження в КНР планують вивчити та запустити виробництво дешевших аналогів.

Про це повідомляє пропагандистське російське видання “Известия”, посилаючися на джерела у правоохоронних органах. “Спостерігається збільшення кількості незаконних операцій, пов’язаних із вивезенням товарів військового та подвійного призначення”, – заявив один із співрозмовників пропагандистів.

За його словами, для цього використовуються різні лазівки, зокрема в роботі поштових служб.

Так, у квітні в Москві затримали на гарячому громадянина Китаю 1997 року народження. Він відправив поштою два розвантажувальні жилети, зокрема моделі “Ратник” із патрульним ранцем 6ш117.

Розслідування російських силовиків встановило, що до цього китаєць вже переправив на батьківщину два загальновійськові бронежилети 6Б45, бойові ранці та інше військове екіпірування.

Розглядається питання щодо притягнення громадянина КНР до кримінальної відповідальності за п. 1.1 ст. 226.1 КК РФ “незаконне переміщення через кордон РФ та Європейського економічного співтовариства стратегічно важливих товарів та ресурсів”.

Крім того, у грудні в Москві за контрабанду військового екіпірування було затримано студента з Китаю.

27-річний чоловік зберігав бронежилети, гільзи від куль, бронеплити та інше екіпірування просто в гуртожитку вишу, де навчався.

На допитах китаєць стверджував, що нібито все це він купив легально в інтернеті.

Вивозять до Китаю, щоб скопіювати

Гендиректор компанії “Русарм” Руслан Шапієв не виключив, що вивезення з РФ військової продукції може відбуватися на користь іноземних спецслужб. Адже проблеми в таких контрабандистів можуть виникати і в самому Китаї.

“Але якщо вони мають впевненість, то не виключено, що йдеться про співробітників певних спецслужб. Або це промислове шпигунство. Китай славився цією особливістю з часів початку свого економічного зростання”, – заявив Шапієв.

Він додав, що якість китайських підробок залишає бажати кращого.

За словами Шапієва, Китай має промислові можливості виготовити якісне екіпірування для армії, але там не знають, як це зробити.

Китайці дивляться на РФ як на країну з “величезним військовим досвідом” і вловлюють кожен нюанс щодо озброєння та оснащення, заявив він.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше в ГУР Міноборони України розповіли, що Москва збільшила закупівлю верстатів із числовим програмним управлінням у Китаю, необхідних їй для виробництва зброї. За обладнання Росія платить китайськими юанями через російський банк та його китайську філію.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *