
У Туреччині презентували нову надзвукову ракету IHA-300, яка має дальність польоту понад 500 км. Її також можна запускати з важких безпілотників та винищувачів.
Про це повідомляє SavunmaSanayiST. Балістичну ракету на 17-й Міжнародній виставці оборонної промисловості (IDEF 2025) представила компанія Roketsan.
Деталі
“Ми з гордістю оголошуємо про запуск найновішого члена цієї родини – ракети UAV-300. Маючи дальність польоту понад 500 кілометрів та технологію балістичних ракет, UAV-300 буде запускатися з наших авіаційних платформ, винищувачів та озброєних БПЛА. Її дальність, зокрема понад 500 кілометрів, значно збільшить дальність ураження наших озброєних БПЛА”, – наголосив у своїй заяві генеральний директор Roketsan Мурат Ікінчі.
Відомо, що ракета завдовжки 10 м, має вагу 7200 кг і діаметр 938 мм. Вага бойової частини складає близько 900 кг.
Ікінчі також підкреслив значення ракети БПЛА-230 надзвукового класу для посилення бойових можливостей ударних безпілотників, зазначивши, що розвиток у цій сфері суттєво розширив потенціал озброєних дронів.
Про інтеграцію ракети TRG-300 було повідомлено раніше
Як поінформувало видання, очільник компанії Roketsan під час виставки IDEX 2025 в Абу-Дабі у лютому 2025 року розповів про старт процесу інтеграції ракети TRG-300 з бойовими безпілотниками. Цей проєкт є частиною концепції створення ракети UAV-300 для використання на озброєних БПЛА.
Ракета, яку планують встановлювати на реактивні та ударні безпілотні літальні апарати, здатна долати відстань понад 500 км – залежно від висоти та швидкості запуску та оперативно знищувати стратегічно важливі об’єкти. Її застосування дозволить запускати боєприпас поза межами дії ворожої протиповітряної оборони.
UAV-300 передбачається оснастити різними системами наведення та бойовими частинами відповідно до характеру цілей. Завдяки твердопаливному двигуну ракета зможе досягати цілей із високою швидкістю та точністю.
Що передувало
У травні компанії Baykar модернізувала безпілотник Bayraktar TB2T-AI. Новинкою стала заміна двигуна на турбогвинтовий та інтеграція сучасних систем штучного інтелекту, що вивело можливості дрона на абсолютно новий рівень. Цей дрон оснащений відразу трьома потужними комп’ютерами з просунутим штучним інтелектом, які забезпечують безпрецедентний рівень автономності польоту.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Туреччині розглядали можливість постачання Україні нових ударних дронів Bayraktar Akinci. На території нашої країни турецький уряд дозволив виготовляти такі безпілотники.
Джерело: OBOZ.UA