Італія не дозволяє Україні використовувати надану їй зброю для ударів по території Росії. Позиція Рима в цьому питанні не змінилася.
Про це заявив віцепрем’єр-міністр, міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні в середу, 29 серпня, у Брюсселі перед зустріччю очільників МЗС Євросоюзу. Його цитує італійське видання Corriere della Sera.
Таяні зазначив, що “кожна країна вирішує особисто, чи дозволяти Україні атакувати Росію переданою зброєю”.
Водночас віцепрем’єр-міністр наголосив, що Італія не надає Україні зброю, якою вона зможе бити по Росії, а постачає переважно оборонне озброєння.
“Ми відправили в основному оборонне озброєння, зараз ми збираємося відправити нову батарею Samp-T, яка є оборонною і не може використовуватися на території Росії. Ми повторюємо, що ми не воюємо з Росією, НАТО не воює з Росією”, – сказав Антоніо Таяні.
Також Таяні прокоментував заяву президента Франції Еммануеля Макрона про можливу відправу військ НАТО в Україну. Він заявив, що Італія проти цього.
“Рішення НАТО ухвалює НАТО, і ми є частиною Альянсу. Ми не воюємо з Росією й ми проти відправлення військ, які б воювали з росіянами”, – наголосив політик.
Як повідомляв OBOZ.UA:
Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на тлі подій у Курській області РФ закликав партнерів України зняти обмеження для української армії на використання західної зброї. Голова дипломатії ЄС зазначив, що воєнна операція України на Курщині завдала серйозного удару по наративу Путіна.
Данія дозволила Україні використовувати передану їй зброю на території країни-агресорки Росії. Попри операцію українських військ у Курській області, підтримка Копенгагеном Києва залишиться абсолютно незмінною.
У міноборони Іспанії вважають, що Україна має сама визначати, як і коли використовувати надану їй Мадридом військову техніку. А Іспанія продовжить підтримувати Київ важливим оборонним обладнанням.
У міноборони ФРН заявили, що німецька зброя, яку отримали Сили оборони України, стає українською. Вона може бути використана так, як Київ вважає за потрібне. Водночас далекобійні ракети – це інше політичне питання. Про це заявив речник міністерства оборони ФРН Арно Коллац.
Джерело: OBOZ.UA