
Сьогодні, 26 квітня минає 39 років від дня аварії на Чорнобильській АЕС. У МЗС України наголосили, що Кремль тоді і зараз нехтує людським життям.
У заяві МЗС України наголошується, що трагедія стала наслідком експерименту, який вимагала Москва для підтвердження своїх амбіцій, порушуючи основні правила безпеки.
Спроби радянської влади приховати масштаби катастрофи призвели до радіаційного опромінення мільйонів людей, забруднення понад 145 000 квадратних кілометрів територій, зокрема 2 218 населених пунктів в Україні.
Від наслідків катастрофи постраждало майже 5 мільйонів людей.
У 2022 році зона відчуження ЧАЕС стала однією з перших цілей російського вторгнення. Протягом 36 днів окупації російські війська порушували радіаційний режим і використовували територію як військову базу.
У 2025 році Росія здійснила удар дроном по захисній інфраструктурі ЧАЕС, що призвело до пошкодження елементів захисної оболонки, підвищивши ризики для об’єкта “Укриття”.
МЗС України наголошує на необхідності повернення повного контролю над ядерними об’єктами для гарантування глобальної безпеки.
“У річницю Чорнобильської трагедії ми вкотре наголошуємо: ціна мовчання, цинізму й безкарності — надто висока. Лише спільними діями ми зможемо зупинити російський терор і запобігти повторенню таких трагедій”, – заявили у МЗС.
Удар РФ по ЧАЕС
Нагадаємо, в ніч 14 лютого на російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної станції.
Потім президент України Володимир Зеленський розповів, що дрон РФ, який атакував саркофаг на Чорнобильській АЕС, летів на висоті 85 метрів. Його не бачили радари.
Дото ж, за даними прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Росія поцілила дроном із фугасною бойовою частиною в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС. Рятувальники загасили пожежу, радіаційний фон наразі в нормі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Джерело: РБК Україна