
Європейський Союз гостро відреагував на загибель української журналістки Вікторії Рощиної, яка померла в російському полоні. Тіло Рощиної, передане Україні, мало ознаки катувань.
У Єврокомісії вважають це черговим підтвердженням нелюдської поведінки окупантів. Про це заявила речниця Єврокомісії Аніта Гіппер під час пресбрифінгу в Брюсселі.
Вона наголосила, що Росія продовжує демонструвати “невимовну жорстокість” щодо українців, вдаючись до вбивств і катувань навіть тих, хто виконує свій професійний обов’язок.
“Росія не втрачає жодної можливості продемонструвати свою невимовну жорстокість щодо українців, вбиваючи та застосовуючи тортури, як це було у випадку з Вікторією Рощиною, хороброю українською журналісткою, яка була не лише жорстоко вбитою, але також зазнала тортур перед цим. Це чітко демонструє, що життя під російською окупацією не є для українців безпечною опцією”, – зазначила речниця Єврокомісії.
За її словами, ім’я Вікторії та її мужність назавжди залишаться в пам’яті, а Росія має бути притягнута до відповідальності за кожен злочин, скоєний проти українців.
“Ця журналістка та її мужність завжди залишатимуться у пам’яті. Ми зробимо все можливе, що в наших силах, щоб забезпечити відповідальність Росії за всі ці скоєні воєнні злочини та звірства”, – додала представниця Єврокомісії.
Нагадаємо, країна-агресор РФ повернула тіло полоненої української журналістки Вікторії Рощиної з ознаками катувань і без деяких внутрішніх органів. Імовірно, для того, щоб приховати причину смерті.
Вікторія Рощина, уродженка міста Запоріжжя, від початку великої війни перебувала на окупованій території області. У березні 2022 року стало відомо про її перше затримання ФСБ РФ в окупованому Бердянську. Близько за тиждень її звільнили, змусивши записати відео, де вона каже, що не має претензій до РФ.
У липні 2023 року Вікторія виїхала на окуповану ториторію півдня України, ймовірно, щоб зняти репортаж про кризу на Запорізькій АЕС і руйнування Каховської дамби.
Міжнародний фонд підтримки жінок у ЗМІ повідомив, що Рощина зникла 3 серпня 2023 року на окупованій території, звідки вела репортаж.
Батько Вікторії розповів, що 27 липня Вікторія виїхала до Польщі, щоб потрапити до окупації через РФ, подорож мала забрати три дні.
Рідні говорили з нею 3 серпня, Вікторія сказала, що кілька днів проходила перевірки на кордоні, але не сказала, де саме перебуває.
Згодом СБУ підтвердила рідним Вікторії, що її захопили в полон росіяни, додавши, що в тюрмах РФ багато “заморожених” українських арештантів, серед яких може бути й вона.
Про смерть журналістки стало відомо 10 жовтня 2024 року. У ГУР повідомили, що Вікторія Рощина була у списках на обмін і найближчим часом мала повернутися додому.
В Офісі генпрокурора інформували, що кримінальну справу докваліфіковано, наразі йдеться про воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством.
Вікторія Рощина працювала на “Українському радіо”, “UA:Перший”, “Громадському”, в “Українській правді”, “Новостях Донбасса”, “Цензор.нет” та “Радіо Свобода”. 2022 року вона отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду “За мужність у журналістиці”.
Джерело: OBOZ.UA