Міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про новий крок у реформі оборонних закупівель – реорганізацію Державного оператора тилу (ДОТ). Ініціатива має на меті об’єднати ключові структури та створити ефективну систему забезпечення війська.

“У грудні 2023 року ми запустили Державний оператор тилу – ключовий елемент реформи оборонних закупівель. За цей час він забезпечив прозорість та економію в понад 26 мільярдів гривень, залучення нових постачальників і запуск сучасної ІТ-системи DOT-Chain”, – розповів Умєров.

Функціонування ДОТ дало змогу міністерству зосередитися на стратегічному управлінні, політиці та контролі і стало основою для подальших кроків реформування військових закупівель за стандартами НАТО.

Однак сьогодні, за словами глави Міноборони, настав час продовжити реформи.

“Сьогодні, з метою масштабування розпочатих реформ, я підписав Наказ про створення Комісії з реорганізації Державного оператора тилу”, – повідомив Умєров.

Об’єднання АОЗ і ДОТ

Комісію з реорганізації ДОТ очолить директор Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Арсен Жумаділов. Вона працюватиме на базі Агенції.

Умєров додав, що до завершення воєнного стану Міноборони готує основу для об’єднання двох ключових інституцій – АОЗ та ДОТ. Мета цієї реорганізації – зменшити дублювання функцій, оптимізувати управління і посилити швидкість забезпечення війська.

“Синхронізуємо підходи. Адаптуємо законодавство. Готуємо нову модель роботи. Щоб одразу після перемоги перейти до максимально ефективної системи забезпечення. Це – частина великого плану побудови сучасної армії. І ми втілюємо його вже сьогодні”, – наголосив міністр оборони України.

Реформа оборонних закупівель

Нагадаємо, що раніше Міністерство оборони України розділило формування політики закупівель та її виконання, і таким чином перейшло на стандарти Північноатлантичного союзу (НАТО).

В структурі відомства був утворений Департамент політики закупівель, що відповідає за формування політики закупівель. Безпосередньо закупівлі передані окремим агенціям – Державному оператору тилу й “Агенції оборонних закупівель”.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *