
Китай заявив, що між Пекіном і Вашингтоном не ведеться жодних торговельних переговорів, і вимагає повного скасування американських мит як умову для діалогу. За словами китайських чиновників, лише рівноправні консультації без тиску можуть стати шляхом до врегулювання конфлікту.
Про це пише Financial Times. У відповідь на нещодавні заяви з боку Вашингтона про можливу деескалацію торгової війни Китай виступив із жорсткою заявою, яка ознаменувала новий виток конфлікту.
За словами Хе Ядуна, речника міністерства торгівлі КНР, США мають повністю скасувати всі односторонні митні заходи, якщо хочуть повернення до економічного діалогу. “Односторонні тарифні заходи були ініційовані США. Якщо США справді хочуть вирішити проблему, вони повинні повністю скасувати всі односторонні тарифні заходи проти Китаю та знайти спосіб вирішити розбіжності шляхом рівноправного діалогу”, – цитує Хе видання Financial Times.
Незважаючи на заяви Вашингтона про щоденні контакти і “швидке досягнення угоди”, китайська сторона категорично спростувала наявність будь-яких поточних консультацій або переговорів. “Між Китаєм і США не було жодних консультацій або переговорів з приводу мит, не кажучи вже про досягнення угоди”, – заявив представник МЗС Китаю Го Цзякунь.
Хе Ядун додав, що Китай відкритий до діалогу, але лише на основі рівноправності і без тиску. “Той, хто зав’язав дзвоник на тигрі, має бути тим, хто його розв’яже”, – процитував він китайське прислів’я, яке означає, що ініціатор проблеми має і вирішувати її.
Ця метафора прямо натякає на США як на ініціатора торговельного конфлікту, який, за словами китайської сторони, був розпалений саме Вашингтоном в односторонньому порядку. Ситуація ускладнюється ще й тим, що обидві країни вже застосували агресивні мита: США – до 145%, Китай – у відповідь 125%.
Хоча президент Дональд Трамп нещодавно почав говорити про винятки для деяких категорій товарів, Пекін все одно не сприймає такі кроки як сигнал до миру. “Тиск, погрози та вимагання не є правильними способами взаємодії з Китаєм”, – наголосив Хе.
Експерти попереджають, що така позиційна жорсткість з обох сторін може призвести до глибшого розриву між економіками США та Китаю. Якщо переговори не буде відновлено на основі рівноправності, ризик довгострокової економічної ізоляції між наддержавами зростає. “Будь-яка деескалація має бути взаємною”, – зауважив міністр фінансів США Скотт Бессент, однак Пекін вважає саме одностороннє скасування мит початком цього процесу.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, прокурори низки штатів США подали колективний позов до суду, аби оскаржити нові мита президента США Дональда Трампа. Позивачі стверджують, що голова держави незаконно підриває конституційні повноваження Конгресу регулювати зовнішню торгівлю.
Джерело: OBOZ.UA