На цей час російські окупанти перебувають за кілька кілометрів від стратегічно важливого населеного пункту Покровськ. І все йде до того, що ЗСУ будуть змушені залишити це місто.

Таку думку озвучив керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA. Він також розповів про те, що означає потенційна втрата Покровська і як це вплине на загальну ситуацію на фронті.

Експерт розповів, що відбувається на цій ділянці фронту. Він пояснив, що активність наступальних дій ворога біля Покровська посилиться, для цього російське командування перекидає свої резервні сили.

Ми швидше за все втратимо Покровськ. Втрата Покровська – це досить висока ймовірність. До цього на правому фланзі сили противника стримували біля Селидового. Зараз ті оперативні резерви ворога, які туди перекидалися з напрямку головного удару, оперативно перекидаються знову на Покровський напрямок. Такі маневри нічого хорошого для ворога не свідчать. Це говорить про те, що у нього резервів не вистачає. Але те, що на Покровській ділянці посиляться бойові дії, це безумовно, однозначно”, – сказав Лакійчук.

При цьому експерт вказав, що втрата Покровська не означає, що ворог піде маршем на Дніпро.

“Покровськ потрібен противнику для того, щоб з лівого флангу охопити Краматорську агломерацію. Це Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, цей район”, – пояснив Лакійчук.

За його словами, зараз ворог зосереджений на оволодінні двома ділянками – між Покровським виступом і Курахівським водосховищем, і між Курахівським водосховищем і південною ділянкою (Времівський напрямок).

“Після того, якщо ворог оволодіє цим районом і Покровськом, очевидно, він буде намагатися розвинути успіхи на північ від Покровського виступу. А до цього додайте те, що на півночі вже місяць, як вони намагаються і реалізували прорив до Осколу на Куп’янсько-Лиманській ділянці. Це ставить під загрозу не тільки Краматорську агломерацію, а й весь наш Сіверський виступ. Так що перспективи важкі”, – констатував експерт.

За його словами, у нас недостатньо резервів та ресурсів для того, щоб стримати наступ ворога. Однак невідомо, чи вистачить у росіян ресурсів для реалізації своїх планів, хоча такий задум очевидний.

“Не все так райдужно і у Путіна. Треба розуміти, що кожний день вони втрачають величезні сили на такий наступ. При тій всій чисельній і людській, і технічній перевазі вони втрачають щодня півтори тисячі особового складу, до сотні артилерійських систем, бойові броньовані машини”, – зазначив Лакійчук.

Він також прокоментував зміну нашим військовим командуванням стратегії ведення війни.

Експерт зазначив, що на більшості напрямках наша армія веде позиційну оборону, оскільки цього вимагає українське суспільство.

“Українське суспільство боїться втрати територій. Армія бореться за кожен населений пункт. Це позиційна війна”, – пояснив експерт.

Однак не можна сказати, що ми закинули в глухий кут тактику маневреної оборони, яка передбачає пропуск ворога на свою територію

“Маневрена війна носить зовсім протилежний характер. Фактично для того, щоб вести маневрену оборону, треба пропустити сили противника вперед. Грубо кажучи до Дніпра чи Запоріжжя, а потім плановими ударами по його логістиці знищувати ті сили ворога, які прорвалися. Так, як це було у 2022 році”, – пояснив експерт.

Як повідомляв OBOZ.UA, Покровський напрямок залишається гарячою точкою на фронті, де українські підрозділи щодня стикаються з активними штурмовими діями російських військ. За останню добу бійці Національної гвардії України успішно відбили 11 атак і завдали противнику серйозних втрат у техніці та ресурсах.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *