
Ракет, що випускаються виробниками (Raytheon Technologies і Lockheed Martin) для систем протиповітряної та протиракетної оборони Patriot, виготовляється надто мало, щоб протистояти потенційним російським балістичним обстрілам за сценарію широкомасштабного конфлікту. Компанії виробляють приблизно 820–850 PAC-2 GEM-T і PAC-3 MSE на рік – тоді як РФ за той самий період випускає приблизно 700–1400 ракет для своїх “Іскандерів” (і це без врахування інших, як-от “Кинджали”, “Циркони”, “Онікси” та отримані від Північної Кореї KN-23).
Статистику оприлюднив науковий співробітник Університету Осло (Норвегія) Фабіан Хоффманн. Своїми підрахунками він поділився на платформі X.
У 2025 році буде створено:
– PAC-2 GEM-T ~ 270–300 (із них Європі доступно ~ 200–220);
– PAC-3 MSE ~ 550 (доступно для Європи ~ 200–250)
У таблиці, опублікованій Гоффманном, також вказані ракети ASTER 30 B1/B1 NT – їх використовують французько-італійські комплекси SAMP/T.
З урахуванням того, що на збиття одного російського “Іскандера” йде в середньому 2 протиракети PAC-3 і десь 3,5-4 протиракети PAC-2, можна говорити про серйозне відставання західних ВПК від військово-промислового комплексу держави-агресора.
“Картина зрозуміла: математика не складається, коли йдеться про європейську стратегію протиракетної оборони, що базується на принципі заперечення”, – зробив висновок Хоффманн.
США хочуть наростити виробництво ракет для Patriot (до 1320–1370 на рік до 2029-го). Але навіть цього не вистачатиме, щоб збивати всі випущені за рік “Іскандери” – навіть за умови, що темпи робіт у Росії не збільшаться.
Як писав OBOZ.UA, після припинення американської допомоги Україна ризикує залишитися без ключових американських ракет уже до кінця цього літа, заявили журналісти BILD. Особливе занепокоєння, згідно з їхнім аналізом, викликає припинення поставок зенітних ракет для комплексів Patriot, без яких Силам оборони буде важко боротися з російською балістикою.
Джерело: OBOZ.UA