Російські окупанти вирішили закрити ще 9 шахт на Донбасі – замість обіцяних 65 млрд рублів інвестори відмовилися розробляти родовища та намагаються здати шахти місцевій “владі”. Це вкотре підтвердило, що тимчасово окуповані території (ТОТ) для РФ – лише ресурс.

Як повідомили росЗМІ, здихатися вугільних шахт вирішили компанії “Імпекс-Дон” та “Донське вугілля” – перша орендувала 2 шахти на непідконтрольній території Донецької області, а друга – 7 шахт на Луганщині. Загалом вони обіцяли вкласти у 15 об’єктів 65 млрд рублів (790 млн доларів), але через нерентабельність, пов’язану з подорожчанням кредитів у РФ та низькими світовими цінами на вугілля, намагаються повернути їх для подальшої ліквідації.

В Міненерго РФ дозволили позбутися активів, але вимагають утримувати шахти до закриття – це коштує 20-30 млн рублів на місяць, або відповідно 240-360 млн рублів на рік. Крім того, незаконні власники мають також оплатити створення відповідних техпроектів, що коштує 50 млн рублів і може зайняти до року.

Таким чином, загалом витрати становитимуть 2-3 млрд рублів – з федерального чи з регіонального бюджету ці кошти виділяти відмовляються. Інвестори ж наголошують, що не є надрокористувачами, оскільки спеціально брали тимчасову ліцензію на оренду, щоб визначити перспективи розробки шахт.

“Кремль роками дурив жителів окупованих територій байками про “процвітання” під владою РФ. Насправді Москва ставиться до загарбаних територій, як до ресурсу. Щойно окупантам стає невигідно, вони без жодних докорів сумління кидають населення ТОТ напризволяще. Нинішній стан вугільної промисловості окупованого Донбасу демонструє справжню ціну російським обіцянкам”, – заявили з цього приводу у Центрі протидії дезінформації.

Скільки шахт наразі продовжують працювати на окупованих територіях, невідомо, але за підрахунками наразі розформованого Міненерговугілля України до початку бойових дій у Донецькій та Луганській областях в 2014 році працювало 95 вугільних шахт. Втім 2023 році ексміністр енергетики РФ Микола Шульгінов заявив, що значна частка підприємств перебуває на консервації або у процесі ліквідації, і в результаті на окупованих територіях Луганської та Донецької областей має залишитися 15 шахт.

Як раніше вже повідомляв OBOZ.UA, російський диктатор Володимир Путін підписав указ, яким узаконив грабунок нерухомості на тимчасово окупованих територіях. Тепер до 2028 року громадяни України не зможуть перереєструвати своє житло, ну а потім (за російськими законами) остаточно його втратять.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *