Найближчим часом санкції щодо тіньового флоту РФ можуть посилитися. У такий спосіб США планують обмежити фінансування збройних сил країни-агресора.

Про нові санкції проти російської нафти, як повідомляють росЗМІ, заявив заступник радника американського президента з нацбезпеки Даліп Сінгх. “Я думаю, ми наближаємося до того, щоб говорити про набагато жорсткіший режим щодо як тіньового флоту, так і обсягів нафти, які Росія здатна постачати на ринок”, – зазначив Сінгх.

За його словами, скоротити доходи Росії від продажу нафти в короткостроковій перспективі (від шести місяців до трьох років) можна за допомогою санкційних та інших інструментів. Головною метою США має бути переслідування вуглеводнів.

Також Сінгх зазначив, що скоротити військові можливості Росії можна змінивши зацікавленість країн, які виробляють компоненти для російської військової техніки. До таких країн він відніс такі держави:

  • Китай, який назвав найзліснішим порушником санкційного режиму США;
  • Індія;
  • Туреччина;
  • Об’єднані Арабські Емірати.

Тіньовий флот РФ

Раніше країни G7 обмежили ціни на російську нафту у розмірі 60 доларів за барель, а на нафтопродукти – на рівні 100 доларів за барель. Щоб уникнути обмеження, Росія створила тіньовий флот з десятків суден для перевезення зрідженого природного газу. Ці танкери належать невідомим власникам або структурам, які приховують бенефіціарів та зареєстровані поза юрисдикціями країн, які запровадили обмеження. Проти них уже запровадили санкції, під які потрапили понад 50 танкерів.

Раніше в The New York Times було опубліковано статтю, в якій говорилося, що США бояться посилювати тиск на тіньовий флот РФ. Нібито в Міністерстві фінансів США запропонували штрафувати нафтові танкери, які допомагають Кремлю обходити санкції, хочуть посилити тиск на так званий тіньовий флот танкерів, що дозволяє Росії продавати нафту понад граничну ціну в 60 доларів за барель. Але економічні радники у Білому домі стурбовані ризиком підвищення цін на нафту та зростання цін на бензин у США, що може завадити кампанії Камали Харріс на виборах. Незважаючи на те, що чиновники казначейства представили аналізи, що свідчать про низькі ризики значного впливу на ринок нафти, Білий дім не погодився з пропозиціями.

Як уже повідомляв OBOZ.UA, Європейський Союз та Великобританія готуються посилити перевірки щодо нафтового флоту Росії. В результаті кораблі т.з. тіньового флоту, тобто ті, що беруть участь у продажу російської нафти в обхід цінової стелі, можуть опинитися під санкціями.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *