Держава-агресор Росія досі не повернула Україні тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка померла в російському полоні. 18 жовтня країни провели обмін тілами загиблих, проте тіла Рощиної серед них не було.
Про це розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко у коментарі Суспільному у неділю, 20 жовтня. За його словами, українська сторона намагається “отримати відповіді на питання” щодо смерті журналістки у російському полоні.
Він припустив, що росіяни можуть затягувати репатріацію, щоб приховати сліди ймовірного злочину.
“Саме 18 числа тіло Вікторії передано в рамках репатріації не було. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими робить все можливе і неможливе для того, щоб ми змогли отримати всі відповіді на питання, які всіх у суспільстві хвилюють”, – сказав Яценко.
Щодо причин смерті Рощиної, то, як він зазначив, говорити про це поки що зарано. Станом на сьогодні Україна не знає, чи застосовувалися до журналістки тортури.
“Почалася робота відразу після повідомлення про смерть Вікторії Рощини щодо репатріації тіла. Ця робота ведеться. На жаль, це все залежить від протилежної сторони, тому точної дати репатріації, ми сказати, на жаль, не можемо”, – додав Яценко.
Нагадаємо, про смерть журналістки Вікторії Рощиної у російському полоні стало відомо 11 жовтня. Окупанти заявили, що вона померла під час етапування до Москви.
За інформацією ГУР, Вікторія була у списках на обмін і мала скоро бути вдома.
Дівчина потрапляла в полон до ворога двічі. Вперше це сталося у березні 2022 року. Її затримували силовики ФСБ РФ у Бердянську, коли вона готувала матеріали про воєнні дії у регіоні. Вона провела у неволі десять днів.
У серпні 2023 року росіяни знову затримали Рощину на тимчасово окупованій території, звідки вона вела репортаж. І лише у травні 2024-го Росія визнала, що тримає журналістку у полоні.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Раді заявили, що Україна розповідатиме про вбивство росіянами Вікторії Рощиної на всіх міжнародних майданчиках. Зокрема, добиватиметься окремої резолюції ПАРЄ про журналістів, які перебувають у полоні в окупантів.
Джерело: OBOZ.UA