Три великі санкційні кар’єри в Україні перебувають у процесі відчуження їхніх спеціальних дозволів. Тим часом компанія зі статутним капіталом у 100 грн, ймовірно, намагається отримати контроль над цими видобувними підприємствами.

Про це пишуть журналісти Nadra info. У галузі видобувної промисловості України розгортається новий скандал, пов’язаний із можливими спробами захоплення контролю над кількома стратегічними родовищами гранітів.

Як повідомляють журналісти та незалежні джерела, три великі підприємства – АТ “Коростенський кар’єр”, АТ “Малинський каменедробильний завод” (АТ МКДЗ) та ПрАТ “Пинязевицький кар’єр” – опинилися в центрі подій, що можуть призвести до відчуження їхніх спеціальних дозволів на користування надрами. Однак процес супроводжується численними питаннями щодо законності таких дій і можливої бездіяльності з боку правоохоронних органів.

28 серпня 2024 року до Державної служби геології та надр України надійшли заяви щодо відчуження спеціальних дозволів на користування надрами для чотирьох ділянок. Зокрема:

  • Коростенське (Стремигородське) родовище – спецдозвіл № 634 (АТ “Коростенський кар’єр”);
  • Родовище Пинязевицьке – спецдозвіл № 766 (АТ МКДЗ);
  • Родовище Пинязевицьке-ІІ – спецдозвіл № 1601 (ПрАТ “Пинязевицький кар’єр”);
  • Родовище Пинязевицьке-ІІ, ділянка-Північна – спецдозвіл № 6136 (ПрАТ “Пинязевицький кар’єр”).

Усі ці заявки подала одна компанія – ТОВ “Новел Пром”, заснована у Києві в 2020 році. Статутний капітал компанії становить всього 100 гривень, що викликає чималі сумніви щодо її спроможності оперувати такими активами. За даними YouControl, власником компанії раніше був Олександр Терлецький із Вінницької області, згодом контроль перейшов до Юрія Деревецького з Черкаської області, а в квітні 2024 року компанію очолив Марк Трабулсі з Києва.

Незважаючи на зміну власника, на липень 2024 року ТОВ “Новел Пром” не було зареєстроване як надрокористувач, що свідчить про ймовірну спробу заволодіти спеціальними дозволами на користування надрами за допомогою юридичних процедур. Звернення до Держгеонадр з заявами щодо родовищ іншого користувача може свідчити про спробу придбати ці дозволи за процедурою відчуження.

Процес відчуження спеціальних дозволів уже потрапив до судових інстанцій. 19 вересня 2024 року до Господарського суду міста Києва було подано позов від E.S. Mining Company Limited (Кіпр), яка перебуває під санкціями РНБО з травня 2023 року, проти АТ “Коростенський кар’єр”. Позов стосується визнання недійсним договору та заборони на внесення змін до власника спеціальних дозволів на користування надрами. Це підсилює підозри щодо спроб незаконного захоплення активів і вказує на можливу правову боротьбу за контроль над родовищами.

Спеціальні дозволи на користування надрами для вищезгаданих підприємств у серпні 2024 року були виведені з-під санкцій РНБО, що дозволило компаніям відновити свою діяльність. Однак, як повідомляють джерела, відчуження цих дозволів на користування надрами, ймовірно, триває під прикриттям юридичних маніпуляцій. Чи є це законною процедурою чи частиною схеми із захоплення активів – питання, яке залишається відкритим.

На тлі цих подій виникає питання про причетність до процесу високопосадовців та можливу бездіяльність правоохоронців. Наразі журналісти продовжують розслідування, щоб розкрити всі деталі цієї справи.

Відомо, що деякі правоохоронні органи могли заплющувати очі на ймовірні порушення, що ставить під сумнів їхню прозорість та неупередженість у процесі контролю за надрокористуванням. Незабаром OBOZ.UA розкриє більше інформації про те, хто стоїть за спробами захопити контроль над санкційними кар’єрами і чому правоохоронці, ймовірно, ігнорують цю справу.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, власники українських видобувних підприємств, у яких є частка Росії чи її резидентів, продовжують рятувати свій бізнес в Україні, незважаючи на санкції. Серед “підприємливих” – олігарх Вадим Новинський та бізнесмен Ігор Наумець, якого викривали у прямих зв’язках із РФ.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *