В українських банках очікується помітна зміна курсу готівкового долара. За прогнозами, на поточному робочому тижні (закінчується 25 жовтня) його вартість перебуватиме в межах від 40,8 до 41,7 грн. Увечері 22 жовтня банки купують валюту в середньому по 41,15 грн, а продають по 41,6 грн. Таким чином, не виключається зниження вартості долара у купівлі, та зростання у продажу.

Про курсові очікування розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: в обмінниках очікується така ж ситуація.

Так, повідомив аналітик, на поточному робочому тижні курс долара в них перебуватиме в межах від 41,05 до 41,65 грн. Увечері 22 жовтня в обмінних пунктах долар коштує в середньому:

  • 41,07 грн в купівлі;
  • 41,53 грн у продажу.

Загалом же, зазначив він, перша половина останньої декади жовтня на валютному ринку України “мине під знаком закінчення розрахунків бізнесу з бюджетом та наближення звітної дати”.

Причому, наголошується, представникам практично всіх секторів економіки “доведеться перегрупувати свої фінансові ресурси” – щоб забезпечувати гривнею бюджетні платежі, що зросли. Причина ж цього – очікуване набуття чинності ресурсного законопроекту, що підвищує податки заднім числом, з 1 жовтня.

“Окрім цього, з 11 жовтня відразу на 121 млрд грн підвищилися нормативи резервування для банків, що також збільшило потреби самих фінустанов у гривні. В результаті можна говорити про деякий дефіцит гривневих ресурсів, який підстрахує нацвалюту на всіх сегментах фінансового ринку, зокрема, й на валютному”, – констатував аналітик.

Чого очікувати від курсу за кілька місяців

Водночас український бізнес очікує, що у 2025 році курс долара зросте до 44 грн. При цьому в проєкті бюджету на наступний рік курс передбачено на рівні 45 грн. Тобто в бізнесу очікування позитивніші. Як зазначили у Європейській бізнес асоціації (ЄБА), такий прогноз зроблено “з урахуванням середнього курсу валюти в бюджеті 2025 року”.

Нагадаємо: компанії використовують прогнози курсу для планування бюджетів. А також:

  • інвестицій;
  • експортно-імпортних операцій.

При цьому зміна курсу може спричинити прибутковість бізнесу. Особливо для експортерів.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас у Нацбанку позитивно оцінюють відмову від фіксованого курсу долара у жовтні 2023 року. При цьому там зазначають: це можна було здійснити навіть раніше, проте в регуляторі вирішили бути обережними. Разом з тим там відмовилися прогнозувати, яким буде курс у майбутньому – нагадавши, що регулятор відповідає за реалізацію певної курсової політики, а не за прогнози.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *