У суботу, 2 листопада, у Фінляндії назавжди закрили музей колишнього голови Ради народних комісарів РРФСР Володимира Леніна. Ця новина викликала резонанс в суспільстві.

Про це повідомляє Yle. Зокрема, про закриття музею широко повідомлялося в Європі, від Італії до Угорщини. Навіть британська газета The Times опублікувала статтю про це. Музей проїснував майже 80 років.

У лютому в будівлі відкриється Музей східних відносин Nootti, який розповідатиме про політичну історію, про відносини фінів і росіян, Радянський Союз, а також сучасність країни.

За словами директора музею Каллє Калліо, ситуація легко може перетворитися на гібридну дію. Він зазначає, що навіть коректне інтерв’ю можна нарізати так, що воно матиме неправильне трактування.

“Ми не хочемо бути частиною пропагандистських воєн чи політики влади. Ми хочемо займатися звичайною, безпечною музейною діяльністю”, – розповів він.

Згідно з Калліо, у російських ЗМІ, зокрема, стверджували, що рішення про закриття музею було ухвалено у Вашингтоні (США), хоча його ухвалили в Тампере.

За його словами, у Росії про закриття музею вже повідомлялося в обуреному пропагандистському тоні. У РФ вже відреагували на новини з Фінляндії та інтерпретували їх.

Довідка

Музей Леніна у 1946 році заснувало Товариство “Фінляндія-СРСР”. Місце розташування було обрано тому, що майбутні радянські лідери Володимир Ілліч Ленін і Йосип Сталін вперше зустрілися в цій будівлі в Тампере у 1905 році.

Раніше окружний суд міста Гельсінкі (столиця Фінляндії) наклав арешт на окремі активи, що належать Росії на території Фінляндії. Йдеться про нерухомість та інші активи, які оцінюються в десятки мільйонів доларів.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *