На сьогоднішній день європейським країнам буде проблематично зібрати навіть кілька десятків тисяч військовослужбовців для відправки в Україну. Основна проблема полягає у недоукомплектованості та недостатньому фінансуванні армій країн Європи.

Якщо на початку квітня британські чиновники були готові направити до 10 тис. людtq, то на наступних зустрічах міністри оборони країн Європи заявили, що у них “немає жодних шансів” досягти загальної кількості навіть у 25 тис. Про це йдеться у матеріалі The Times.

Начальник штабу оборони Великої Британії адмірал Тоні Радакін звернувся до своїх колег у Європі з проханням сформувати 64-тисячний контингент для відправки в Україну у разі укладання мирної угоди. Минулого тижня з’явилася інформація, що Британія та Франція тепер із більшою ймовірністю відправлять на захід України навчальні війська замість багатонаціональних сухопутних військ для захисту ключових міст та критичної інфраструктури.

Натомість основна увага в рамках зобов’язань щодо забезпечення безпеки в Україні приділятиметься відновленню та переозброєнню збройних сил із забезпеченням захисту з повітря та моря. Передбачається, що міністри оборони висловили стурбованість щодо амбіцій Великої Британії щодо чисельності військ у 64 тис. людей на зустрічі “коаліції охочих” 10 квітня. Потім обговорення продовжились у Брюсселі з меншою групою міністрів оборони після зустрічі коаліції, де союзники були відвертішими.

Близькі союзники ясно висловили свої сумніви міністру оборони Джону Хілі і вказали, що силам такого розміру потрібно буде загалом  256 тис. військовослужбовців на місцях протягом двох років з урахуванням ротації.

Аналітики зазначають, що такі дискусії показують, наскільки Велика Британія та Європа залежать від США, коли йдеться про надання серйозного фактора стримування для Росії.

У свою чергу, Естонія та Фінляндія були стурбовані тим, що будь-яке розгортання “послабить” їхню власну прикордонну оборону, а Польща, Іспанія та Італія ясно дали зрозуміти, що не відправлятимуть в Україну своїх солдатів. Британська армія, чисельність якої неухильно скорочується, також страждає від нестачі артилерії та проблем із “допоміжними засобами”, такими як вантажівки постачання та інше обладнання, яке вони зазвичай отримують із США.

Загалом небажання європейських країн відправляти наземні війська для захисту України призвело до зміни поглядів на те, як виглядатимуть сили у разі укладання мирної угоди. Існують також побоювання щодо того, якими будуть правила ведення бойових дій у разі нападу Росії.

Нагадаємо, британські військові, яких планують відправити в Україну, не наближатимуться до передової. Їхні завдання полягатимуть у підготовці українських військовослужбовців, а не у бойових операціях.

Як повідомляв OBOZ.UA, за даними Telegraph, США нібито приватно зголосилися підтримати “коаліцію охочих”. Йдеться про групу країн, які б потенційно готові були відправити в Україну своїх миротворців як гарантію безпеки після війни з Росією.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *