Влада Великої Британії скасує ввізні мита та тарифні квоти для товарів з України. Це стало можливим завдяки укладенню відповідного договору.
22 серпня у Верховній Раді повідомили про ратифікацію договору з Великою Британією про скасування торговельних мит до 2029 року. Ратифікація відбулася після голосування по законопроєкту №0268 про політичну співпрацю, вільну торгівлю та стратегічне партнерство з Великою Британією. Документ підтримав 301 нардеп.
Ратифікація договору дозволяє забезпечити виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності угоди про партнерство з Великою Британією. Ця угода закріплює рішення Великої Британії, ухвалене у лютому цього року, про скасовування ввізних мит та тарифних квот у торгівлі з Україною до 2029 року.
Угода містить лише один виняток. Йдеться про українські м’ясо птиці та яйця – скасування мит для цієї категорії продукції діятиме до 2026 року.
Варто зазначити, що угода між Україною та Британією двостороння – це означає, що британські підприємства також можуть скористатися безмитним режимом у торгівлі з Україною. У структурі імпорту із Великої Британії в Україну переважають такі товари:
- транспорт;
- машини;
- хімічна продукція;
- фармацевтичні товари.
Раніше цього місяця керівник Офісу президента України Андрій Єрмак вже повідомляв про перший раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди Україною та Великою Британією. Вона базуватиметься на положеннях Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство від 2020 року, а також Угоди про співробітництво у сфері безпеки від 2024 року між Україною та Великою Британією.
Цей документ має містити ще більш амбітні цілі співпраці Лондона та Києва. Сторони мають намір закріпити безпрецедентні положення у всіх сферах взаємного інтересу: від безпеки до економіки, від енергетики до культури й мистецтва.
Також OBOZ.UA повідомляв, що українців звільнили від мита та ПДВ на ввезення енергетичного обладнання та оборонних товарів, що зміцнить енергетичну та оборонну спроможність країни. Пільги поширюються на електрогенератори, інвертори, літій-іонні акумулятори, зарядні станції та сонячні панелі, а також на тактичне військове обладнання і засоби радіоелектронної боротьби.
Джерело: OBOZ.UA