Під час переговорів у Лондоні Україна разом з європейськими партнерами напрацювала власну версію плану врегулювання війни з Росією. Його вже передали США.

Як пише видання, детальна інформація про п’ятипунктний пакет вимог Києва була надана виданню The Telegraph, “з якого випливає, що, як і раніше, зберігаються серйозні розбіжності з американським планом із семи пунктів, який з’явився цього тижня”.

Крим є ключовим питанням

“В основі вимог лежить наполеглива вимога про те, щоб Крим – українська земля, анексована військами очільника Кремля Володимира Путіна 2014 року – офіційно не визнавався російською територією”, – йдеться в статті.

Подробиці вимог, висунутих Україною, були розкриті в плані з п’яти пунктів, який, за словами президента України Володимира Зеленського, перебуває на столі у Трампа.

Український президент уже встиг висловитися про план на прес-конференції в ПАР.

“Після пропозиції США з’явилися й інші документи, і я вважаю, що сьогодні цей формат, цей документ лежить на столі у президента Трампа. Усе, що суперечить нашим цінностям або нашій конституції, не може бути частиною будь-яких угод”, – констатував Зеленський.

Які пункти включає український документ

Досьє щодо вимог, з яким ознайомилася The Telegraph, ясно показує, що Україна сподівається фактично усунути будь-яке офіційне міжнародне визнання російського суверенітету над Кримом або іншими окупованими територіями.

Пункти один і два фокусуються на формулюванні будь-якої мирної угоди як “заснованої на міжнародному праві, а не на капітуляції”, з особливим попередженням про можливе вторгнення Китаю на Тайвань.

“Вони також підкреслюють важливість чітких “гарантій безпеки” як ціни за будь-яку перспективну мирну угоду, в рамках якої Україна поступиться територією Росії, нехай навіть на тимчасовій основі”, – розкривають деталі журналісти.

Третій пункт – “це спроба відібрати у Трампа контроль над переговорами і повернути Україну в центр мирного процесу”.

Четвертий пункт слугує попередженням як для США, так і для НАТО, що дозвіл Росії контролювати Крим дає їй змогу загрожувати не тільки нападами на Україну, а й на чорноморських союзників – Туреччину, Румунію та Болгарію.

П’ятий і останній пункт ясно показує, що Росії не можна дозволяти використовувати угоду для обмеження чисельності збройних сил або оборонно-промислової бази України.

Мирний план США по Україні

Цього тижня США опублікували свій план, зокрема, щодо припинення вогню та в широкому сенсі – щодо припинення війни.

Згідно з цим документом, США вже фактично офіційно заявили про те, що підтримують заморожування війни в Україні майже на нинішній лінії фронту.

План Вашингтона також містить пропозиції щодо визнання Криму російським та визнання окупації і інших захоплених агресором територій.

Цей план відразу відкинула Україна. За словами президента Володимира Зеленського, Україна не відмовиться від окупованих територій і не визнає їх частиною РФ.

Ця позиція призвела до того, що в Лондоні було скасовано зустріч на рівні глав МЗС між США, Україною та країнами Європи щодо мирного врегулювання. Вона пройшла на нижчому дипломатичному рівні.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *