16 Липня, 2025

Четверо українців потрапили до списку найбагатших іммігрантів у США за версією Forbes – Ян Кум ($16,9 млрд), Леонід Радвінський ($3,8 млрд), Михайло Польський ($2,5 млрд) і Макс Левчин ($2,1 млрд). Загалом вони мають понад $25 млрд.

Про це йдеться в публікації Forbes. За кількістю мільярдерів-іммігрантів Україна посіла 9-те місце серед 41 країни.

Хто ці українці

Ян Кум – співзасновник месенджера WhatsApp, народжений у Києві. Разом із матір’ю та бабусею емігрував до США у підлітковому віці. Кум посів 9-те місце у загальному рейтингу зі статками $16,9 млрд. Після продажу WhatsApp Facebook за $22 млрд у 2014 році, він заснував інвесткомпанію Newlands, яка нині володіє акціями Meta і підтримує перспективні технологічні стартапи.

Леонід Радвінський – власник популярної онлайн-платформи OnlyFans, народився в Одесі, в єврейській родині, що згодом переїхала до Чикаго. Він посів 50-ту позицію в списку зі статками $3,8 млрд. Радвінський перетворив OnlyFans на фінансову імперію, за 2023 рік платформа отримала $1,3 млрд доходу, а він сам виплатив собі $1,1 млрд дивідендів.

Михайло (Майкл) Польський – засновник та CEO компанії Invenergy LLC, що спеціалізується на відновлюваній енергетиці. У 1976 році емігрував до США з дружиною, маючи лише $500. Сьогодні його статки становлять $2,5 млрд, що дозволило йому посісти 75-те місце у списку. Його компанія реалізує мегапроєкти, зокрема 800-мильну лінію електропередач вартістю $7 млрд у США.

Макс Левчин – киянин за походженням, співзасновник PayPal і генеральний директор фінтех-компанії Affirm Holdings. Емігрував до США у 1991 році. На момент складання рейтингу його статки оцінили в $2,1 млрд, що забезпечило 85-те місце. Левчин також відомий як інноватор у сфері фінансів і один з перших “paypal-мафіозі” – групи підприємців, які після продажу PayPal створили десятки успішних компаній.

Серед іммігрантів у списку домінують представники технологічного сектору. Лідирує Ілон Маск (ПАР) зі статками $393,1 млрд, на другому місці – Сергій Брін (РФ, Google) зі $139,7 млрд, третій – Дженсен Хуанг (Тайвань, Nvidia) зі $137,9 млрд. За оцінками Forbes, нині в США проживає рекордна кількість мільярдерів-іммігрантів – 125 осіб з 41 країни, і Україна вперше за багато років потрапила у топ-10 цього престижного рейтингу.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, протягом наступних 20 років засновник Microsoft і одна з найбагатших осіб у світі Білл Гейтс витратить абсолютні більшість своїх статків на доброчинність. 99% його коштів будуть спрямовані на покращення систем охорони здоров’я та освіти в Африці.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *