
В Україні під час продажу першого авто за рік сплачувати доведеться лише 5% військового збору – додаткове ж оподаткування у таких випадках не діє. Тим не менш, кожен наступний продаж обкладатиметься додатковим податком – і загальна максимальна сума їх може скласти 23%. Що, припускають в експертних колах, може призвести до підвищення цін на вживані авто.
Зокрема, розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”), за продаж другого авто за рік нараховуватиме 5% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). А за продаж третього – 18%. Стільки ж за решту.
Таким чином, загалом за продаж першого авто (а також мопеда чи мотоцикла) потрібно буде сплатити лише 5% військового збору. А крім того:
- за продаж другого авто – 10% (5% військового збору + 5% ПДФО);
- за продаж третього та кожного наступного – 23% (5% військового збору + 18% ПДФО).
При цьому Гетманцев наголосив: податок на продаж авто Україні не вводили. А інформація про це, що з’явилася в мережі, є фейком.
“Ні, у 2025 році ніхто не вводив новий податок на продаж авто. Лише з 1 січня військовий збір: замість 1,5% тепер 5% – і це стосується всіх операцій, не тільки авто. Зрада, традиційно, скасована”, – йдеться в повідомленні.
Тим не менш, в експертному середовищі очікують, що зростання військового збору вплине на остаточну вартість машин. Адже “продавці можуть бути змушені перекладати ці додаткові витрати на покупців”.
Крім того, наголошується, зміни у оподаткуванні можуть вдарити і по власникам, які продають авто, використовуючи механізм довіреності. Річ, зазначається, у тім, що:
- Вони передають свої авто у користування “за дорученням” і отримують плату за це – при цьому сама така передача не оподатковується.
- Однак, коли користувач за довіреністю продаватиме авто, “тоді податкові зобов’язання виникнуть для юридичного власника”.
“Наприклад, якщо автомобіль, отриманий за довіреністю у користування і не оформлений на нового власника, буде продаватись в майбутньому вже другий раз на рік, тоді для власника, який видав довіреність, виникають серйозні податкові проблеми”, – йдеться в матеріалі.
Як повідомляв OBOZ.UA, в той же час, в Україні все ж таки можуть запровадити новий податок. Ним обкладатимуться доходи, отримані через цифрові платформи.
Джерело: OBOZ.UA