Для забезпечення стабільного постачання електроенергії в Україні, особливо в зимовий період, необхідно адаптувати цінові обмеження на ринку до європейських цін. Це дозволить трейдерам і бізнесу закуповувати електроенергію за кордоном в умовах очікуваного дефіциту.

Про це заявила Анастасія Верещинська, директорка Європейсько-українського енергетичного агентства (ЄУЕА). 

Вона зазначила, що цінові обмеження існують на ринку електроенергії України з 2019 року, коли була запроваджена нова модель ринку.

“Це не зовсім ринковий механізм. У більшості європейських країн ринок працює вільно, і ціна відповідає обсягам продажу та попиту”, – пояснила Верещинська.

За її словами, наразі на ринку електроенергії діють три часові проміжки з різними ціновими обмеженнями: з 00:00 до 7:00, з 7:00 до 17:00, і з 17:00 до 23:00, і ввечері цінові обмеження найбільші. 

“Ми розуміємо, що взимку споживання зросте, і нам треба бути готовими дати можливість закуповувати електроенергію за кордонон”, – наголосила директорка ЄУЕА.

Верещинська підкреслила необхідність зробити цінові обмеження співвідносними з європейськими цінами. За її словами, це дозволить трейдерам і бізнесу ефективно працювати на міжнародному ринку електроенергії, особливо в періоди високого попиту.

“Тоді, коли потенційно може бути висока ціна в Європі, вона має бути співвідносною з тим, що можна на українському ринку буде продати”, – підсумувала Верещинська.

Раніше Голова Ради Української асоціації відновлювальної енергетики Станіслав Ігнатьєв заявив, що існуючі прайс-кепи на електроенергію можуть створити проблеми з імпортом електроенергії з ЄС у періоди дефіциту.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *