В Україні влітку через ремонтну кампанію на АЕС щонайменше в вечірній період виникне дефіцит електроенергії. Єдиний варіант, як його уникнути, – збільшити імпорт струму в цей період.

Про це з посиланням на заяву члена комітету Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергія Нагорняка в ефірі одного з телеканалів повідомляє “Главком”. “Частина атомних енергоблоків виходить в охолодження. Вони будуть проводити ремонтну кампанію. Генерації буде менше. В той же час влітку в денні години буде генерація сонячних електростанцій. Але це нас не рятує у вечірні години. Тому є значна ймовірність, що у спекотні дні у вечірні години ми матимемо незначний дефіцит. І єдиний варіант, як його уникнути, – збільшити імпорт”, – сказав депутат.

Зазначимо, зростання дефіциту ще не означає гарантовані відключення струму. Дефіцит також можна покривати за рахунок збільшення імпорту. Також важливо в період пікового навантаження на енергомережу розумно споживати електроенергію.

Що треба робити під час відключень та як готуватися

Досвідчений електрик із Київщини Ігор Х. розповідає: єдиний варіант убезпечити свою техніку на випадок відключень – встановити реле напруги або хоча б стабілізатор. “Якщо у вас “хрущовка”, то домовляйтеся з сусідами чи з ОСББ і встановлюйте в під’їзді реле“, – розповідає електрик.

Якщо ж у вас немає реле напруги, то краще техніку відключити від електромережі. Як ідеться в повідомленні, опублікованому в Уряд online, також важливо заощаджувати електроенергію в умовах дефіциту. Наприклад, в уряді радять відмовитися від використання бойлера, якщо у квартирі є централізоване гаряче водопостачання. Варто також мінімізувати використання електричних радіаторів, конвекторів і теплої підлоги. Крім того:

  • мінімізувати використання електрочайника та мікрохвильової печі за наявності газової плити. Якщо плита електрична – обирати режими мінімальної потужності, особливо в години пікових навантажень;
  • під час купівлі нової побутової техніки обов’язково звертати увагу на клас енергоефективності. Оптимальний вибір А+ – А+++. Різниця в споживанні між технікою категорії А та В може сягати 20-25%, із категорією С – до 50%;
  • змінити старі лампи розжарювання на сучасні LED-лампи – у такий спосіб на освітленні можна скоротити споживання у 10 разів (10-12 Вт проти 100 Вт);
  • вимикати з розеток усі зарядні пристрої, подовжувачі;
  • підключити послугу двотарифного обліку електроенергії. Завантажувати прання, ставити гаджети й акумулятори на підзарядку краще під час дії нічного тарифу. Це зменшить навантаження на мережу в пікові години споживання та дозволить зекономити. Також діють державні цільові кредитні програми. За їхньою допомогою, зокрема, можна придбати сонячні панелі з накопичувачами для власної оселі.

Як раніше писав OBOZ.UA, “Газмережі” почали надсилати українцям по всій країні платіжки на оплату вартості обслуговування внутрішньобудинкових газових систем. З 2024-го така послуга є обов’язковою. Залежно від віку багатоповерхівки обслуговування (під час якого насамперед шукають витік газу) проводять раз на три-п’ять років.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *