Українські банки, зіткнувшись із дефіцитом кадрів через масову еміграцію та мобілізацію, почали активно залучати працівників віком 50+, оскільки вони мають великий досвід і не підлягають мобілізації. Для успішної інтеграції старших працівників банки створюють спеціальні програми навчання та адаптують робочі місця.
Про це повідомили менеджери по роботі з персоналом на круглому столі, проведеному “Фінансовим клубом”. Крістіна Фехер, HR-директорка ОТП Банку, підкреслила, що через масову еміграцію багато людей віком 20-40 років покинули Україну.
Це створило значний вакуум у трудових ресурсах банківського сектору. В умовах, коли молодь виїжджає з країни, банки змушені шукати нові джерела для поповнення свого кадрового резерву. Одним з таких джерел стали люди старшого віку.
Директорка з управління персоналом Сенс Банку Олена Велика підтвердила, що банківський сегмент зараз переживає важкі часи з точки зору HR. Банкам необхідно максимально зосередитися на утриманні наявного персоналу та шукати нові канали залучення працівників. Сенс Банк зробив великий акцент на залучення кандидатів старшого віку.
“І ми вирішили зробити великий акцент на категорію старшого віку. Ми зацікавилися проєктом “Життєлюб”. Це проєкт категорії 50-60+. Минулого тижня ми запросили 40 кандидатів 55+. Впродовж години провели з ними співбесіди. І мені здається, що ця категорія нами недооцінена”, – зазначила Олена Велика. Багато з цих кандидатів вже отримали від банку пропозицію роботи, причому їхній рівень експертності та мотивації виявився на вищому рівні, ніж очікувалося.
Працівники старшого віку мають ряд переваг, які роблять їх привабливими для роботодавців. Серед них – великий досвід, висока відповідальність, лояльність до роботодавця, а також готовність до навчання та адаптації. Олена Велика розповіла, що під час співбесід кандидати часто виявляли бажання займати не тільки заявлені позиції, але й інші, враховуючи свій багаторічний досвід у різних сферах.
Крім того, працівники віком 60+ мають ще одну значну перевагу – вони не підлягають мобілізації. Це є важливим критерієм у сучасних умовах, коли мобілізація є одним з факторів, що сприяють дефіциту кадрів.
Експерти ринку праці вважають, що залучення працівників старшого віку є обґрунтованим кроком для українських банків. Проте, для успішної інтеграції цієї категорії працівників у колектив, банкам необхідно створити відповідні умови. Це може включати розробку спеціальних програм навчання та менторства, адаптацію робочих місць та графіків роботи.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, українські банки втратили близько 10% працівників через еміграцію, мобілізацію та інші фактори, спричинені війною. HR-відділи банків стикаються з великим емоційним напруженням через проблеми з мобілізацією та бронюванням працівників, намагаючись забезпечити їх підтримку та безпеку.
Джерело: OBOZ.UA