Українське підпілля продовжує активну роботу на тимчасово окупованих територіях. Незважаючи на те, що кожне здійснене спротивом завдання несе неймовірний ризик для підпільника, люди все одно продовжують допомагати Україні.
При цьому більшість із них роблять це з ідейно-патріотичних міркувань. Про це офіцер Головного управління розвідки Міноборони України на умовах анонімності розповів італійському виданню Il Foglio.
Український розвідник зазначив, що за 2,5 роки повномасштабної війни сталося кілька десятків загадкових вибухів автомобілів російських окупантів та колаборантів. Усе це стало можливим завдяки роботі українських партизан.
Крім того, у ГУР розповіли, що підпільники передають важливу інформацію про переміщення сил та засобів російських окупантів, що дозволяє Україні своєчасно реагувати – зміцнювати оборону на потрібних ділянках фронту або завдавати ударів по скупченнях ворожих військ та техніки.
Також партизани чинять психологічний тиск на ворога, малюючи символічні графіті на вулицях окупованих міст.
“Це сигнал окупантам, що це не їхня земля. Поряд наші люди, вони не відмовилися від намірів повернути свою землю”, – зазначив співробітник ГУР.
У розвідці наголосили, що всупереч уявленням багатьох українські підпільники не збираються разом для планування активних заходів. Куратор руху спротиву пояснив, що агенти можуть жити в одному під’їзді і не знати, що обидва працюють із українською розвідкою. Це необхідна умова для безпеки підпільника, адже російські спецслужби не припиняють полювання.
Ба більше, на співпрацю з ГУР йдуть і громадяни Росії, які в такий спосіб борються зі злочинним путінським режимом. Один із видів їхньої діяльності – тихий саботаж, наприклад, на підприємствах військово-промислового комплексу Росії.
“Якщо деталь військової техніки виготовлено неправильно або некоректно зроблене креслення – це теж вносить певний деструктив”, – пояснив розвідник.
Нагадаємо, аеророзвідники-нацгвардійці одного із підрозділів 11 бригади ім. Михайла Грушевського врятували життя українського патріота на лінії бойового зіткнення. Врятованим виявився партизан, який діяв на південному напрямку.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше українські партизани провели успішну розвідку бази Чорноморського флоту РФ. Спостереження за базою дозволило отримати важливу інформацію про пересування техніки та особового складу російських військових, а також зафіксувати активність військових підрозділів.
Джерело: OBOZ.UA