У спецпідрозділі ГУР МО України “Артан” розповіли про саморобні ворожі БПЛА, які масово виготовляють ПТУшники (старшокласники), а російська армія використовує радше як психологічну зброю – щоб лякати наших захисників.

Що відомо про “самопальні” ворожі БПЛА

Про “самопальні” й “високотехнологічні” ворожі БПЛА розповів воїн спецпідрозділу ГУР МО України “Артан” із позивним “Сова”, який збив кілька таких “дронів” просто з автомата.

“Зранку над нашими позиціями вполювали таку “пташку”. Зроблено, звичайно, з гі*на та палок”, – розповів військовий.

Він зауважив, що щодо цих БПЛА було проведене невелике розслідування.

“Роблять їх звичайні ПТУшники, старшокласники з 9 по 11 клас. “Дєті Сталіна” – у них є там така група”, – повідомив український воїн.

За його словами, “фішка” такого БПЛА в тому, що він спершу набирає швидкість, а згодом – метрів за 700 (або за кілометр) від цілі – відключає двигун і далі планує безшумно.

“Боєприпас тут понтовий, розрахований більше на те, щоб психологічно налякати людину”, – уточнив “Сова” і додав, що в цілому така фанерна “пташка” несе 150-200 грамів тротилу і близько двох десятків кульок.

На думку захисника України, якоїсь тактичної переваги ворогові такі БПЛА не дають.

“Це просто психологічна зброя, скоріше за все. Так, щоб налякати. Не більше”, – додав боєць.

Уточнюється, що собівартість такого БПЛА (разом із батарейками) – близько 300 доларів.

“Роблять їх масово, запускають масово”, – підсумував воїн спецпідрозділу ГУР МО України “Артан”.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що росіяни залучають до виробництва зброї українських дітей в окупації. У Кремлі навіть видали підручники з “безпілотних авіаційних систем” та забезпечили ними школи на окупованих територіях України.

Ці книжки мають інформацію про класифікацію та будову дронів, основи ручного пілотування, конструювання та сфери застосування БПЛА (включаючи військові).

У Центрі національного спротиву (ЦНС) розповіли, що кожен регіон РФ (включно з окупованими територіями) за планом Кремля отримає близько 301 млн рублів на закупівлю обладнання для уроків з розробки, виробництва та експлуатації FPV-дронів.

Згодом стало відомо, що безпілотники для війни виготовлятимуть у школах окупованого Маріуполя.

Читайте також, як РФ почала робити дрони з пінопласту.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *