
Колишній радник Білого дому з питань нацбезпеки Майкл Волтц заявив, що уряд президента США Дональда Трампа припинив роботу “Голосу Америки” та “Радіо Свобода” через відсутність “фактичних результатів” та “високі витрати”. Більш ефективними засобами протистояння іноземному впливу в адміністрації вважають штучний інтелект, приватний сектор та інновації.
Таку заяву Волтц зробив у вівторок, 15 липня, під час слухань у Сенаті щодо його призначення на посаду постійного представника США при ООН. “Ми повністю погоджуємося, що маємо виграти інформаційну війну. Але в нас можуть бути розбіжності щодо найкращого способу це зробити”, – сказав він.
Так він відповів на прохання сенатора Кріса Мерфі пояснити, чому Білий дім фактично згорнув роботу “Голосу Америки” й “Радіо Свобода”, припинивши фінансування Агентства глобальних медіа США (USAGM).
Зі слів Волтца, це було зроблено через відсутність “фактичних результатів”, “високі витрати” та “роздутість” цих структур.
“Я думаю, що найкращий спосіб блокувати та боротися з нашими противниками за кордоном – це через наш дивовижний приватний сектор, через інновації, через те, що ми бачимо в нашій лідерській ролі в галузі штучного інтелекту та в інших сферах”, – сказав Волтц.
Мерфі зі свого боку вказав, що приватний сектор не боротиметься з пропагандою Росії та Китаю в США й усьому світі.
За словами сенатора, це має залишатися “важливою функцією політики національної безпеки США”.
Волтц відповів, що приватний сектор нібито має продемонструвати “силу вільного ринку” та підприємництва, а також показати силу Сполучених Штатів з точки зору вільного суспільства.
“І я думаю, що насправді ми більше злагоджені, ніж ви думаєте. І те, на що ми дивилися, це на реальну ефективність. Ми ставили під сумнів саме цей інструмент, а потім президент і міністр ухвалили рішення про перерозподіл ресурсів”, – сказав ексрадник Трампа.
Як повідомляв OBOZ.UA, у березні Трамп підписав указ про скорочення фінансування USAGM. У Білому домі заявили, що американці більше не платитимуть за радикальну пропаганду.
У РФ назвали “святом” закриття “Голосу Америки” та “Радіо Свобода”. Пізніше в США все ж відновили роботу “Голосу Америки”, однак рішення щодо інших організацій USAGM так і не прийняли.
У травні ЄС ухвалив рішення щодо фінансування європейської філії “Радіо Свобода” та виділив кошти для підтримки мовлення ЗМІ не лише у Європі, але й у країнах Центральній Азії.
Джерело: OBOZ.UA