Південна Корея активно реагує на новини про залучення північнокорейських військових до війни в Україні на боці Росії. Країна розглядає варіанти допомоги Україні, зокрема, шляхом надання розвідувальних даних і військових спеціалістів, які не братимуть участі в бойових діях.
Однак основною допомогою могли б стати постачання високотехнологічного озброєння. Про це в коментарі розповів експерт Юрій Романенко.
За словами Романенка, участь північнокорейських військових у війні на боці Росії вже відбулася. Вони проходять навчання у кількох центрах на території Росії, включно з Курською областю, і незабаром можуть бути задіяні в бойових діях. Цю ситуацію унеможливити вже не вдасться.
Однак Південна Корея, яка має високорозвинену технологічну базу і сучасне озброєння, може допомогти Україні у протистоянні цим викликам.
“Південна Корея може суттєво допомогти у цій боротьбі. Тому що це високорозвинена технологічна країна, яка має у своєму розпорядженні сучасне озброєння. Ця зброя нам була б дуже потрібна. Якби ще рішення у Південній Кореї ухвалювалися досить швидко”, – сказав експерт.
Він підкреслив, що ухвалення рішень про передачу озброєнь повинно відбуватися оперативно, оскільки зволікання може коштувати Україні значних втрат.
Романенко наголосив, що найбільше Україні потрібна сучасна зброя та техніка, яку може надати Південна Корея. Особливо важливими є такі системи, як аналоги американських ракет Patriot, які здатні перехоплювати ворожі ракети. Південнокорейське озброєння, зокрема ракетний перехоплювач Long-range Surface-to-Air Missile (L-SAM), могло б суттєво посилити обороноздатність України.
Окрім зброї, Південна Корея може надати Україні фахівців із певних галузей, зокрема у військових технологіях та розвідці.
“Якщо нам надають спеціалістів, то це мають бути експерти з певних конкретних питань. Наприклад, КНДР надавали Росії фахівців з озброєнь і техніки, які вони постачають до РФ. Нам потрібні і розвіддані, і фахівці, але ще більше – озброєння й техніка. У Південній Кореї виробляють аналог ракет Patriot (ідеться про ракетний перехоплювач Long-range Surface-to-Air Missile. – Ред.) та інші види зброї, які нам дуже допомогли б”, – сказав Романенко.
Ще одним важливим аспектом, за словами Романенка, є можливість передачі Україні американської зброї через Південну Корею. Через певні обмеження у законодавстві США не можуть безпосередньо передати Україні деякі види озброєння, однак Південна Корея могла б виступити посередником у цьому процесі.
“Так чи інакше, це імпульс у сторону допомоги, і це треба підтримувати. Тому що введення сил із Північної Кореї у РФ уже відбулося. Водночас реакція Заходу – постфактум. А у війні виграє той, хто діє на випередження. Це об’єктивні закони війни, що ігнорують багато наших союзників, зокрема й США, з усіма наслідками, які випливають для нас. Це обертається втратами насамперед наших людей, військових”, – резюмував експерт.
Як повідомляв OBOZ.UA:
21 жовтня в мережі з’явилася інформація про те, що ворог нібито вивісив прапор КНДР біля нещодавно окупованого українського селища Цукурине на Покровському напрямку. Керівник ЦПД Андрій Коваленко заявив, що історія про цей прапор є винятково елементом інформаційних операцій.
Минулого тижня розвідка Південної Кореї встановила, що з КНДР у Росію прибули 12 тисяч військових. Серед них – і підрозділи сил спеціальних операцій.
Раніше голова МО Південної Кореї Кім Ен Хен підтвердив, що КНДР може направити військовослужбовців своїх регулярних збройних сил в Україну для підтримки держави-агресора РФ.
Джерело: OBOZ.UA