Сполучені Штати Америки нібито вимагають від України підписати дві додаткові угоди щодо рідкісноземельних металів та корисних копалин окрім основної угоди, яка вже затверджена урядами обох країн. Так, Вашингтон прагне підписання одразу трьох угод, але у цього процесу існують юридичні перешкоди.

Про це повідомив ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook. За його інформацією, Штати погрожують вийти з переговорів, якщо всі три угоди не буде підписано сьогодні.

Як пише Милованов, перший документ – це міжурядова угода, якою Україна задоволена й може підписати її прямо сьогодні.

“Україна хоче її підписати, вона повністю задоволена цією угодою, бо вона хороша й справедлива. Це перемога для Трампа і для України (я знаю деталі угоди, але тут не про це)”, – зазначив президент KSE.

Угода №2 – це угода між американською корпорацією DFC та українським агентством щодо створення спільного інвестиційного фонду. Це комерційна угода, і уряд України не може її підписати.

“Її може підписати тільки агентство, і тільки після того, як Верховна Рада ратифікує угоду №1. Це передбачає Конституція України. Це відрізняється від законодавства США, але це закон. Якщо його порушити, угода стане вразливою для майбутніх юридичних атак”, – написав він.

Окрім того, є технічна угода №3, яка визначає внутрішні правила роботи нового спільного інвестиційного фонду.

Народний депутат Ярослав Железняк у Telegram також пише, що США хочуть підписати одразу три документи, які є частинами так званої угоди щодо корисних копалин.

Financial Times із посиланням на власні джерела пише, що міністерка економіки України Юлія Свириденко вирушила до Вашингтона на остаточне узгодження та можливе підписання міжурядової угоди.

За даними видання, міністр фінансів США Скотт Бессент попередив Свириденко, щоб “вона була готова підписати всі угоди або повернутися додому”.

Джерела журналістів повідомили, що американці хочуть від представників України підписати як рамкову угоду, так і детальну угоду про фонд, яка б завершила повну угоду щодо корисних копалин у середу.

Як повідомляв OBOZ.UA, Скот Бессент заявив, що США були готові підписати угоду з Україною щодо корисних копалин. Однак Київ запропонував деякі зміни “в останній момент”.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *