Після масованого ракетного удару Ірану по території Ізраїлю ситуація на Близькому Сході загострилася, і ризик початку масштабної війни в регіоні дуже великий. А з погляду Ізраїлю, така війна вже йде, при чому на багато фронтів.
Про це розповів військовий аналітик з Ізраїля Давид Шарп у новому випуску OBOZ.TALK. Він назвав, хто, крім Ізраїлю, замішаний у регіональній війні на Близькому Сході.
“Сама по собі війна йде, з погляду Ізраїля, війна йде на багато фронтів. Крім того, не тільки Ізраїль замішаний в цій війні. Ті ж Хусити обстрілюють міжнародне судноплавство, намагаються паралізувати його в Червоному морі. І з ними потихеньку в перевалку воює коаліція у голові з американцями”, – каже експерт.
При цьому Шарп розкритикував дії США в регіоні. назвавши їх “яскравим прикладом того, як воювати не треба”.
“Яскравий приклад невдалого використання військової сили, коли супердержава, здається, навіть намагається використати цю військову силу, але ні на грам не приближається до розв’язання проблеми, і видно, що інші дії іншого роду принесли б хоч трохи більше успіху. А те, що вони роблять, я не скажу, що воно стимулює, Хуситів, але демонстративно показує їм, що вам нічого не буде, і якщо у вас є сили та мотивація, робіть, що хочете”, – прокоментував військовий експерт.
Він нагадав у цьому ключі і про атаки на американські сили в Іраку та Сирії.
Але зовсім іншого характеру конфлікту на Близькому Сході надало включення Ірану у війну проти Ізраїля, перетворивши її на повноцінну війну, вважає експерт.
Також Давид Шарп відповів на питання, чи зможе Туреччина бути втягнута в цей конфлікт. Він назвав Реджепа Тайїпа Ердогана давнім ворогом Ізраїля.
“Ердоган є ворогом Ізраїля, давнім і найбільш крикливим ворогом. Причому, що цікаво, більш крикливим, ніж ті вороги, з якими Ізраїль воює, при тому, що у Турції з Ізраїлем є дипломатичні стосунки”, – зазначив експерт.
За його словами, Ердоган є лідером ісламістської партії, яка коріннями виходить в рух “Брати-мусульмани”.
“Тобто його Партія справедливості та розвитку – це турецький філіал “Братів-мусульман”. Те ж саме, що і Хамас. Хамас – це теж партія “Братів-мусульман”, звісно, з більш радикальною орієнтацією. Турецьку партію наразі не обвинувачуємо в тому, що вони посилають терористів-самогубців і т.д. Але це партії з рідною ідеологією, рідні одна одній. І не даремно Ердоган є сторонником Хамасу, і Хамас діє на його території. Я маю на увазі емігранти хамасівські”, – прокоментував Шарп.
Він також нагадав, що Ердоган “іноді загрожував Ізраїлю” і що його “впіймали” на антисемітському висловлюванні.
При цьому експерт наголосив, що Туреччина є серйозним гравцем у регіоні, який має потужні військові сили. Але наразі всі заяви Ердогана та його погрози – “це лише слова”.
Нагадаємо, Ердоган звинуватив Ізраїль у спробах розширити конфлікт і застеріг щодо наслідків операцій у Лівані. Він також висловив припущення, що після Гази та Лівану наступною мішенню Ізраїлю можуть стати турецькі території.
Як повідомляв OBOZ.UA:
Увечері 1 жовтня Іран завдав масованого удару по Ізраїлю. Для атаки було застосовано понад 180 ракет, серед яких і гіперзвукові Fattah.
МЗС України засудило масовану іранську ракетну атаку проти Ізраїлю. В українському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що мирні люди не повинні ставати мішенню для таких смертоносних нападів
Штати координують з Ізраїлем потенційну відповідь на ракетну атаку Ірану. У Вашингтоні переконані, що країна має право себе захищати. Речник Держдепу зазначив, що наразі не може озвучити, якою саме має бути відповідь, але атака Ірану повинна мати для Тегерану наслідки.
Джерело: OBOZ.UA